دستورالعمل پایگاه‌های امداد و نجات کشور در قزوین تدوین می‌شود

قزوین – ایرنا – معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: دستورالعمل پایگاه‌های امداد و نجات کشور در استان به منظور آسیب شناسی و رفع نقاط ضعف در فعالیت‌های امدادگران تدوین می‌شود.

حکمت الله هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آغاز به کار دبیرخانه بازنگری دستورالعمل پایگاه های امداد و نجات و احداث پایگاه های جدید، افزود: قرار است این دستورالعمل طی یک ماه تدوین شده و در سطح کشور جامعیت یابد که در این مدت با تشکیل کمیته های فنی و تخصصی از نظر و دیدگاه استادان و افراد صاحب نظر و فعالان امداد و نجات در حوادث و سوانح استفاده می کنیم.

وی با بیان اینکه این دستورالعمل باید جامعیت داشته باشد، افزود:در این راستا از تمامی اسناد بالادستی که برای تدوین علمی و کارشناسی این دستورالعمل به ما کمک می کنند بهره خواهیم برد.

هاشمی گفت: اسناد بالادستی شامل مصوبه سند راهبردی، اساسنامه جمعیت هلال احمر، منویات مقام معظم رهبری در مورد حوادث و سوانح، قانون خدمات مدیریت بحران کشور و آیین نامه امداد و نجات و امور پایگاه ها است.

این مسوول افزود: در تدوین این دستورالعمل، سعی می کنیم از این اسناد به درستی استفاده کرده و تمامی نقاط قوت و ضعف را در تدوین آن مورد استفاده قرار دهیم.

وی اضافه کرد: تدوین یک دستورالعمل علمی و کاملا کارشناسی با درنظر گرفتن جغرافیای کشور و آمایش سرزمینی نقش مهمی در ایجاد بسترها و ظرفیت های لازم برای مدیریت حوادث و سوانح دارد.

هاشمی گفت: امیدواریم این دستورالعمل بتواند بخشی از مشکلات امداد و نجات در حوادث و سوانح را تحث پوشش قرار دهد و تشکیل کمیته های تخصصی و فنی برای شناسایی نقاط ضعف موثر واقع شود.

استان قزوین ۱۵ پایگاه ثابت، ۱۰ پایگاه موقت، یک پایگاه هوایی و یک پایگاه کوهستان، ۴۰ دستگاه آمبولانس، ۲۰ دستگاه خودرو ست نجات و یک بالگرد دارد و ۲ هزار و ۷۰۰ امداگر، ۳۰ هزار عضو و ۱۰ هزار داوطلب در جمعیت هلال احمر استان فعالیت می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha