۴۱ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی در استان مرکزی کشف شد

اراک - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۴۱ هزار و ۱۹۸ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی ماه رمضان امسال در طرح نظارت بر مراکز تهیه و عرضه مواد خام دام و طیور این استان کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

دکتر «محسن شانقی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک‌هزار و ۳۴۸ کیلوگرم این فرآورده‌های دامی از مراکز عرضه و فروش، ۳۵ هزار و ۲۹۰ کیلوگرم از کشتارگاه‌ها و مراکز بسته بندی و چهار هزار و ۵۶۰ کیلوگرم از سایر واحدها و مراکز تحت نظارت دامپزشکی کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۷۶۰ مرکز عرضه، نگهداری، کشتارگاه، بسته‌بندی و خودروی حمل فرآورده‌های خام دامی در استان مرکزی وجود دارد که ۲ هزار و ۳۵۰ مورد بازدید توسط ۴۶ گروه نظارتی و بازرسی دامپزشکی در طرح تشدید نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه مواد خام دام و طیور در ماه مبارک رمضان از این واحدها انجام شد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: یک‌هزار و ۷۹۷ مورد بازدید در این مدت از مراکز عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی، ۱۵۷ مورد کشتارگاه‌ها و مراکز بسته بندی و ۳۹۶ مورد بازدید از سایر واحد ها و مراکز تحت نظارت دامپزشکی انجام شد.

شانقی افزود: ۴۸ مورد نمونه‌برداری نیز در این مدت از واحدهای عرضه و فروش، کشتارگاه‌ها و مراکز بسته‌بندی و سایر واحدهای تحت نظارت انجام و  ۶ مورد به‌دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: همشهریان می‌توانند در صورت نیاز با شماره تلفن ۱۵۱۲ (سامانه اطلاع‌رسانی و پاسخگویی اداره‌کل دامپزشکی استان مرکزی) و یا شماره تلفن شبکه دامپزشکی شهرستان تماس حاصل کنند.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۹۶۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha