پیشرفت طرح‌های آبخیزداری قزوین به ۸۰ درصد رسید

قزوین - ایرنا - معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: پیشرفت طرح‌های آبخیزداری استان از محل اعتبارات سال ۹۹ به ۸۰ درصد رسیده است.

مهدی شاپورزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: سال گذشته از محل صندوق توسعه ملی ۱۶۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبخیزداری به استان قزوین اختصاص یافته بود.

این مسوول گفت: تمرکز طرح های آبخیزداری در استان قزوین بر کنترل سیلاب و ذخیره آب های زیرزمینی و جلوگیری از فرسایش خاک است که به صیانت از منابع آب و خاک کمک می کند.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین افزود: احداث بندهای ملاتی، خشکه چینی و سنگ توری (گاویونی) در حوزه های آبخیز شهرستان های مختلف به ویژه قزوین، تاکستان و آوج از مهمترین طرح های آبخیزداری اجرا شده در استان محسوب می شود.

وی افزود: اعتبارات آبخیزداری ۱۴۰۰ نیز تا نیمه اول خرداد ماه اعلام می شود و براساس آن برنامه های خود را به ترتیب اولویت در حوزه های آبخیز استان اجرا خواهیم کرد.

این مسوول با بیان اینکه طی سه سال، اعتبارات طرح های آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است،افزود: این مهم موجب تقویت اعتبارات این حوزه شد و افزایش تعداد طرح های آبخیزداری در استان به ۱۱ حوزه آبخیز را در پی داشت.

بیش از ۶۰ درصد مساحت استان قزوین را منابع طبیعی تشکیل می دهد.

منابع طبیعی استان قزوین شامل ۸۵۰ هزار هکتار مرتع، ۲۸ هزار هکتار جنگل و ۲۹ هزار هکتار بیابان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha