۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۳
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84334399
۰ نفر

برچسب‌ها

امتحانات نهایی پایه نهم در خراسان رضوی به شکل حضوری آغاز شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: امتحانات نهایی پایه نهم این استان از روز چهارشنبه با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی به شکل حضوری آغاز شد.

قاسمعلی خدابنده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس تعداد ۸۳ هزار و ۲۴۵ دانش‌آموز در پایه نهم از امروز در آزمون های نهایی این پایه تحصیلی حضور می‌یابند.

وی با اشاره به این که این امتحانات در همه مدارس متوسطه اول سطح استان برگزار می‌شود ادامه داد: در ۲ درس "علوم تجربی" و "پیام‌های آسمانی" امتحانات به صورت هماهنگ استانی و سایر دروس به صورت هماهنگ منطقه‌ای برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با توجه به اهمیت امتحانات در این پایه به دلیل اجرای طرح هدایت تحصیلی و انتخاب رشته برای این دانش‌آموزان و نقش آن در آینده و سرنوشت دانش آموزان، ستاد ملی کرونا تصمیم به برگزاری حضوری امتحانات این پایه‌ گرفته است.

خدابنده افزود: حفظ سلامت معلمان و دانش‌آموزان اولویت نخست آموزش و پرورش است و در این چهارچوب همه امکانات و تلاشها به کار گرفته شده است تا کمترین مشکلی در این بخش وجود نداشته باشد.

وی تاکید کرد: استفاده از ماسک بهداشتی برای دانش‌آموزان و عوامل اجرایی حوزه‌های امتحانی الزامی است همچنین آوردن کیف، موبایل، کتاب و وسایل اضافی به حوزه های امتحانی ممنوع شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: بازه زمانی امتحانات پایه نهم ٢٩ اردیبهشت تا ١٩ خردادماه است.

گفتنی است امتحانات نهایی پایه دوازدهم در خراسان رضوی نیز با حضور بیش از ۵۰ هزار دانش‌آموز از ۲۷ اردیبهشت آغاز شده است و تا ٢۴ خرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی با یک میلیون و ۳۳۰ هزار دانش‌آموز ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور را در خود جای داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha