سفر استاندار خراسان رضوی به خوشاب ۵۰ مصوبه داشت

سبزوار- ایرنا- سفر شهرستانی استاندار خراسان رضوی به "خوشاب" که در ادامه سلسله سفرهای محمدصادق معتمدیان به نقاط مختلف این استان عصر دیروز صورت گرفت ۵۰ مصوبه مربوط به توسعه و عمران بخشهای مختلف این شهرستان واقع در غرب خراسان رضوی به همراه داشت.

استاندار خراسان رضوی شامگاه سه‌شنبه در نشست جمع‌بندی سفر به خوشاب گفت: این مصوبات در بخشهای روستایی، شهری، راهسازی، آب و فاضلاب، کمک به محرومان و حوزه شهرداریها به تصویب رسیدند.

وی بر نگاه متوازن منطقه‌ای در خراسان رضوی تاکید و بیان کرد: حضور میدانی مدیران استانی در مناطق روستایی، بخشها و شهرها سبب اشراف نسبت به مشکلات برای بهره‌گیری از ظرفیتها و توانمندیهای مناطق به منظور برنامه‌ریزی‌ لازم برای رفع تنگناها و حل مسائل می‌شود. 

معتمدیان افزود: مطالبات مردم باید شنیده شود تا مدیران با بکارگیری ظرفیتهای استانی و ملی هرچه سریعتر به آنها پاسخ مناسب و مطلوب دهند. 

وی خطاب به مدیران دستگاههای اجرای ادامه داد: مطالبات مردم حداقلی است لذا منتظر نباشید آنها به سراغ شما بیایند بلکه باید به نزد مردم برویم و با همدلی، هم‌افرایی و انسجام بین دستگاهی مشکلات مردم را برطرف نماییم. 

استاندار خراسان رضوی گفت: ائمه جمعه نیز در ارتباط مستمر با مردم دغدغه رفع مشکلات آنها را دارند لذا می‌بایست با استفاده از این ظرفیت معنوی و همکاری نهادهای انقلابی همچون سپاه پاسداران، آستان قدس رضوی، بنیادهای برکت و علوی و نهادهای مرتبط دیگر نسبت به کاهش مطالبات مردم گامهای موثر برداشته می شود. 

وی همچنین به انتخابات خرداد ماه آتی اشاره و بیان کرد: انتخابات مهمترین رویداد سیاسی امسال در کشور است. 

معتمدیان افزود: زمینه برگزاری انتخاباتی باشکوه با حضور پرشور مردم در امنیت و سلامت کامل در خراسان رضوی با عمل به وظایف قانونی، انسجام و همدلی دست‌اندرکاران فراهم شده است.

وی گفت: برای برگزاری انتخابات تدابیر حداکثری در خراسان رضوی اندیشده شده تا در حوزه اجرا هیچ مشکلی وجود نداشته باشد و با  امانتداری، بی‌طرفی و استقلال کامل در برگزاری انتخابات اجازه نمی‌دهیم اعتماد عمومی مردم کاهش یابد. 

استاندار خراسان رضوی عصر دیروز سه‌شنبه وارد خوشاب شد و به دیدار مردم در شهرهای نوده انقلاب، مشکان، سلطان‌آباد و دو  منطقه روستایی رفت. 

دیدار با خانواده معظم شهدا، ملاقاتهای مردمی و نشست جمع‌بندی از دیگر برنامه‌های معتمدیان در سفرش به خوشاب بود.‌ 

سلطان‌آباد، مرکز شهرستان ۳۸ هزار نفری خوشاب در فاصله ۱۹۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

این شهرستان مرکب از دو بخش "مرکزی و مشکان" دارای ۷۰ روستا است. ۳۲ هزار نفر معادل ۸۶ درصد جمعیت خوشاب ساکن روستاها هستند.

خوشاب که پیشتر یکی از بخشهای شهرستان سبزوار بود در چارچوب تقسیمات کشوری مهر ماه ۱۳۸۹ به شهرستان ارتقاء یافت.

شش هزار دانش‌آموز مقاطع مختلف تحصیلی در ۱۰۸ مدرسه شهرستان خوشاب تحصیل می‌کنند.  ۲۰ درصد این تعداد مدرسه تخریبی بوده و نیاز به نوسازی و بهسازی فوری دارد. 

سالانه چهار هزار تن پسته خشک از هفت هزار و ۵۰۰ هکتار باغ خوشاب برداشت می‌شود. از این میزان چهار هزار و ۳۰۰ هکتار بارور و سه هزار و ۲۰۰ هکتار باغ پسته غیربارور است.

افزون بر ۹ هزار بهره‌بردار کشاورز، باغدار و دامدار در خوشاب اشتغال دارند. این شهرستان با ۳۰۰ هزار راس واحد دامی سبک و هفت هزار راس واحد دامی سنگین سالانه ۲۵۰ هزار تن انواع محصولات دامی تولید و روانه بازار مصرف می‌کند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha