آمریکا ممنوعیت تجارت اوراق بهادار با چین را به تاخیر انداخت

تهران- ایرنا- دولت بایدن اجرای طرح ممنوعیت تجارت اوراق بهادار با شرکت های چینی مرتبط با ارتش این کشور را به مدت دو هفته به تاخیر انداخته است.

به گزارش ایرنا از رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا سه شنبه شب طی اطلاعیه ای اعلام کرد که دولت بایدن دو هفته دیگر به سرمایه گذاران فرصت می دهد تا اوراق بهادار را در برخی شرکت های خاص که به گفته آنها با ارتش چین مرتبط است خریداری یا به فروش برسانند.

این تصمیم در حالی اتخاذ می شود که دولت بایدن در حال بررسی سیاست های اعمال شده میان آمریکا و چین است که دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا به کار گرفته بود.

در زمان ترامپ، مممنوعیت هایی در مورد سرمایه گذاری در برخی شرکت‌های چینی که به گفته ایالات متحده با ارتش پکن مرتبط هستند، اعمال شد.

با تصمیم های یکجانبه گرایانه دولت ترامپ حداقل هشت شرکت چینی تحت چنین محدودیت هایی قرار گرفته اند. شرکت شیائومی سازنده گوشی های تلفن همراه آن زمان در پاسخ به این ممنوعیت ها شکایت کرد و وزارت دفاع ایالات متحده با حذف آن از لیست ممنوع موافقت کرد.

شیائومی از جمله شرکتهای مطرح چینی بود که ترامپ در دوره قبل به دلیل ادعای ارتباط با ارتش چین مورد هدف محدودیت هایی قرار داد.

شرکت هوآوی چین نیز همچنین در سال ۲۰۱۹ در لیست سیاه صادرات قرار گرفت و از دسترسی به فناوری حیاتی منشأ آمریکایی منع شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha