پنج واحد متخلف بهداشتی در مریوان شناسایی و جریمه نقدی شدند

سنندج- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان گفت: پنج واحد متخلف عرضه فرآورده های خام دامی در این شهرستان شناسایی و توسط اداره تعزیرات حکومتی جریمه نقدی شدند.

دکتر مسعود خاتمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با نظارت های بهداشتی بازرسان شبکه دامپزشکی به طور مستمر و روزانه در اوقات اداری و غیراداری از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در سطح شهرستان واحدهای متخلف شناسایی شدند.

وی افزود: در بازرسی های انجام شده تعداد پنج واحد عرضه گوشت مرغ که در حین فروش اقدام به عرضه گوشت، جگر، سنگدان و پای مرغ تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف می کردند شناسایی شدند.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان یادآور شد: در بازرسی از این واحدهای متخلف مقدار زیادی فرآورده های خامی دامی غیرقابل مصرف و تاریخ منقضی کشف و ضبط شده و در یک مکان مناسب معدوم سازی شد.

وی اضافه کرد: بعد از تشکیل پرونده تخلف و ارسال آن به اداره تعزیرات حکومتی جریمه نقدی به میزان ۶۰۰ میلیون ریال برای واحدهای متخلف اعمال شد.

خاتمی افزود: این عمل به دلیل عدم تکرار عمل غیر بهداشتی و تذکر نهایی در صورت تکرار برخورد قانونی سخت تری در انتظار این افراد و سایر متخلفین خواهد بود.

وی تاکید کرد: در مسیر اهداف شبکه دامپزشکی هیچ خط قرمزی در برخورد با متخلفین بهداشتی که با انجام این عمل تهدید علیه بهداشت عمومی و سلامت شهروندان را به خطر می اندازند وجود ندارد.

وی از شهروندان خواست در زمان خرید هر نوع فرآورده خام دامی به تاریخ تولید، انقضاء و بسته بندی با مشخصات کامل برند تولید کننده توجه و با مشاهده هرگونه موارد غیر بهداشتی سریعا با شماره تماس ۳۴۵۲۱۴۲۶ شبکه دامپزشکی را در جریان کار قرار دهند تا در اسرع وقت نسبت به بررسی موضوع و برخورد با متخلفان اقدام شود.

در شهرستان مریوان ۳۰۰ مرکز تولید شامل یک واحد کشتارگاه دام، یک واحد کشتارگاه طیور صنعتی، سه واحد کارخانه خوراک دام و طیور، ۲ واحد مرکز جمع آوری شیر خام، محل نگهداری (سردخانه ۲ هزار و ۵۰۰ تُنی و مراکز عرضه فرآورده های خام دامی نظیر قصابی، مرغ فروشی، رستوران، کبابی ها و موارد دیگر فعالیت دارد.

جمعیت دامی استان کردستان حدود ۲ میلیون و ۲۱۰ هزار راس دام سبک (گوسفند و بز) و ۲۰۰ هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله) است، هم اکنون در این استان ۷۶۸ واحد پروش طیور شامل مرغداری گوشتی، تخم گذار و جوجه ریزی، پرورش بوقلمون، شترمرغ و سایر با ظرفیت سالانه ۱۷ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۵۴۹ قطعه فعال است.

شهرستان مریوان با جمعیت بیش از ۱۵۳ هزار نفری در فاصله ۱۲۰ کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha