۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲:۱۹
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84334231
۲ نفر

برچسب‌ها

تجمع مردم عراق در حمایت از مردم فلسطین
تجمع ضد صهیونیستی اهل سنت در استادیوم کرخ بغداد

بغداد - ایرنا - مردم عراق سه‌شنبه نیز همانند چند روز اخیر با برگزاری تجمعات جداگانه در نقاط مختلف بغداد به آدم کشی در فلسطین به دست نیروهای رژیم صهیونیستی اعتراض و از آن ابراز انزجار کردند.

به گزارش ایرنا در میان تجمعات روز سه‌شنبه مردم بغداد دو مورد از بقیه متمایزتر بود؛ اول گردهمایی که به دعوت حزب‌الدعوه صورت گرفت که در آن شماری از شخصیت‌های سیاسی عراق و طرفداران نوری المالکی نخست وزیر اسبق این کشور حضور داشتند و دوم تجمع غروب سه شنبه که تا پاسی از شب ادامه یافت و در آن شمار زیادی از اهل سنت به دعوت توییتری خمیس الخنجر در استادیوم کرخ بغداد حضور یافتند.

در تجمع طرفدار الخنجر حدود ۵۰ هزار نفر از مردم عراق در داخل و بیرون استادیوم بغداد حضور داشتند.  

خمیس الخنجر از جمله شخصیت‌های سیاسی اهل سنت عراق است که از همان روزهای اول تحولات فلسطین واکنش جدی به موضوع داشت و حتی از دولت عراق خواست از طریق دستگاه‌های بین‌المللی به رژیم صهیونیستی برای محکومیت و توقف اقدامات جنایتکارانه فشار بیاورد. 

طرفداران خمیس الخنجر ۵ کرسی در پارلمان عراق دارند. 

در روزهای اخیر در میان کشورهای منطقه، عراق صحنه بیشترین اعتراضات مردمی و همراهی مقامات سیاسی و مذهبی این کشور اعم از شیعه و سنی در محکومیت قتل عام فلسطینیان بوده است. 

تجمعات و اعترضات مردمی در بیشتر استان‌ها اعم از سنی و شیعه نشین از جمله بغداد، نجف اشرف و کربلا صورت گرفت. 

صدور بیانیه از سوی آیت الله العظمی سید علی سیستانی مرجع عالی شیعیان عراق، واکنش رییس جمهوری، نخست وزیر و رییس پارلمان عراق که به تماس تلفنی با مقامات فلسطینی و اعلام حمایت منجر شد، دعوت شخصیت‌های سیاسی، مذهبی و اجتماعی از مردم برای برپایی راه‌پیمایی و تجمعات اعتراض آمیز از جمله تحرکات در سطوح مختلف این کشور و حمایت از مظلومیت مردم فلسطین بوده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha