فرماندار: طرح ضربتی تامین آب شهر همدان اجرا می‌شود

همدان- ایرنا- فرماندار همدان با بیان اینکه کاهش منابع آبی و نزولات آسمانی تامین آب آشامیدنی شهر همدان را با مشکل مواجه می کند گفت: طرح ضربتی تامین آب با همکاری آب منطقه ای و آبفا اجرا می‌شود.

«محمدعلی محمدی» روز سه‌شنبه در شورای حفاطت از منابع آب شهرستان اظهار داشت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی و منابع آبی موجود طرح تامین ضربتی آب شرب شهر همدان در دستور کار آب منطقه ای استان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در این راستا با همکاری شرکت آبفا هفت حلقه چاه جدید حفر شده و انتقال آب از این چاهها، رودخانه دره مرادبیگ و چاه های اجاره ای بخش خصوصی به عنوان یک طرح ضربتی مد نظر قرار گرفت و همچنین با حمایت استاندار بخشی از اعتبارات مورد نیاز آن تامین شده است. 

فرماندار همدان خواستار شتاب بخشیدن آب منطقه ای برای اجرای این طرح شد و گفت: با توجه به آخرین مصوبات و هماهنگی های انجام شده ضرورت دارد کار اجرایی این طرح به سرعت آغاز شود و آب منطقه ای باید در این خصوص پاسخگو باشد.

محمدی با اشاره به حساسیت موضوع تامین آب شرب مرکز استان خاطرنشان کرد: تاخیر در اجرای این طرح جمعیت ۷۰۰ هزار نفری شهر همدان را از اواخر فصل تابستان با مشکل قطعی مکرر آب مواجه می کند.

او افزود: شرکت آب و فاضلاب همدان نیز باید متناسب با حجم فرسودگی شبکه توزیع آب شرب شهر همدان برنامه مشخصی برای اصلاح شبکه داشته باشد.

فرماندار همدان با قدردانی از زحمات و همکاری مدیر عامل شرکت آبفا استان تصریح کرد: رفع مشکل آب شرب تعدادی از روستاهای زیر پوشش خدمات شرکت آبفا شهرستان با زمانبندی مشخص انجام می شود.

به گفته محمدی شرکت آب و فاضلاب برای ارائه خدمات و فروش انشعاب در روستاهای بدون پوشش خدمات آمادگی دارد که این مهم نیازمند همکاری روستائیان است.

طبق آخرین گزارشهای هواشناسی بسیاری از نقاط استان در شرایط خشکسالی شدید و متوسط قرار دارد به طوری که تا پایان سال گذشته میزان بارش ها در همدان نرمال بود اما از ابتدای امسال آمار بارش ها به شدت نزولی شد و بیشترین کاهش بارش در فروردین ماه رخ داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha