سخنگوی گمرک بازگشایی مرزهای زمینی مسافری ایران با ترکیه را تکذیب کرد

تهران - ایرنا - سخنگوی گمرک گفت: با تصمیم  کشور ترکیه برای بازگشایی مرزهای زمینی برای مسافران ایرانی، هنوز تصمیمی از سوی ستاد ملی کرونا برای بازگشایی این مرزها گرفته نشده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، سید روح اله لطیفی اظهار داشت: ممنوعیت تردد مسافران از مرزهای زمینی ایران با ترکیه، تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و هرگونه تصمیم جدید برای رفع ممنوعیت نیز باید از طریق این ستاد ابلاغ شود که تا این لحظه تصمیمی در این خصوص اخذ نشده است.

وی در واکنش به اعلام خبر بازگشایی مرزهای زمینی از سوی مقامات ترکیه خاطرنشان کرد: با احترام به تصمیمات کشورهای همسایه در حوزه سرزمینی آنها، ما ملزم به رعایت  تصمیمات بر اساس ساز و کارهای تعریف شده در حوزه حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران هستیم و ستاد ملی مقابله با کرونا هر تصمیمی در این خصوص بگیرد، پس از ابلاغ، آن را اجرا می کنیم.

لطیفی تاکید کرد: ممنوعیت فعلی برای مسافران و گردشگران بوده و افرادی که تابعیت ایرانی دارند و در طرف مقابل شاغل هستند یا اقامت دارند مانند ماه‌های قبل می توانند از مرزها تردد کنند.

به گزارش ایرنا، ‌ پیش از ستاد ملی مقابله با کرونا با افزایش شیوع ویروس کرونا ممنوعیت تردد در سراسر کشور از ساعت ۱۹ روز پنجشنبه ۲۹ آوریل ۲۰۲۱ (۹ اردیبهشت ۱۴۰۰) تا ساعت ۵ بامداد روز دوشنبه ۱۷ می ۲۰۲۱ (۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰) به منظور پیشگیری از گسترش ویروس کووید ۱۹ اعلام کرد و تاکنون ابلاغ دیگری در این زمینه منتشر نشده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha