۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۱۹
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 84334053
۰ نفر

برچسب‌ها

رایزنی وزیران خارجه اتحادیه اروپا برای کاهش تنش در خاورمیانه

تهران – ایرنا – وزیران امورخارجه اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه در باره چگونگی استفاده از نفوذ سیاسی این نهاد برای کمک به تلاش‌های دیپلماتیک به منظور پایان دادن به تهاجم ارتش رژیم صهیونیستی به فلسطینیان باریکه غزه، رایزنی مجازی کردند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری اسوشیتدپرس؛ کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواستار آتش بس در درگیری میان اسرائیل و فلسطینیان غزه و لزوم یافتن راه حل سیاسی برای پایان دادن به آن شده‌اند که اکنون وارد هفته دوم شده است.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که در تازه‌ترین و چهارمین دور حملات همه جانبه رژیم صهونیستی به باریکه غزه، دستکم ۲۱۸ فلسطینی شامل ۶۱ کودک به شهادت رسیده و ۱۴۰۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

رزمندگان فلسطینی بامداد سه شنبه نیز در واکنش به حملات وحشیانه صهیونیست‌ها به غزه، دهها موشک به سوی فلسطین اشغالی شلیک کردند.

اتحادیه اروپا که بزرگ‌ترین کمک دهنده به فلسطینیان به شمار می‌رود، نفوذ اندکی بر گروه‌های مبارزی مانند حماس دارد.

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از برگزاری این نشست گفت که با آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه آمریکا در باره چگونگی همکاری دو طرف برای پایان دادن به این خشونت‌ها، رایزنی کرده است.

هایکو ماس وزیر امورخارجه آلمان نیز بر نقش اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد، ایالات متحده و روسیه در این راستا تاکید کرد و در آستانه نشست فوق‌العاده وزیران امورخارجه اتحادیه اروپا پیرامون جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین، افزود: توقف خشونت‌ها در منطقه (خاورمیانه) اولویت نخست اتحادیه اروپا است.

وزرای امورخارجه ۲۷ کشور اروپایی امروز (سه شنبه) درباره بررسی راههای پایان دادن به درگیری‌ها میان اسرائیل و گروه‌های مقاومت فلسطینی تشکیل جلسه دادند.

سخنگوی جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیروز نسبت به حوادث فلسطین ابراز نگرانی کرد و گفت که او با طرف‌های مختلف و شخصیت‌های سیاسی در تماس بوده تا اطمینان حاصل کند که خشونت‌ها متوقف شده و از جان غیرنظامیان محافظت شده و کشته نشوند. 

نیروهای اشغالگر صهیونیست از دوشنبه هفته گذشته (۲۰ اردیبهشت) حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را شروع کردند و مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست‌ها و حملات به غزه، اقدام به موشک باران سرزمین های اشغالی کرده است.

رژیم صهیونیستی روز شنبه با حمله به برج الجلاء در غزه که محل استقرار خبرنگاران خارجی بود سعی کرد تا با هدف قراردادن دفاتر خبری رسانه‌های بین المللی که اخبار غزه را پوشش می دادند، صدای رسانه ها را خاموش کند و مانع انتشار اخبار مربوط به جنایات این رژیم علیه مردم مظلوم فلسطین شود.

حمله به برج الجلاء موجب شد بسیاری از دولت‌ها و نهادهای بین المللی و نیز شخصیت های جهانی آن را محکوم کنند و تلاش های رژیم صهیونیستی را که مرتکب این خفت شده بود را در راستای خاموش کردن صدای رسانه‌ها و در نهایت منتشر نشدن جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم فلسطین ارزیابی کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان