۹۵درصد خانوارهای شهری و روستایی زیرپوشش شبکه گاز قرار گرفتند

شهرکرد- ایرنا- مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز از رشد چشمگیری گازرسانی مناطق شهری و روستایی کشور در دولت یازدهم و دوازدهم خبر داد و گفت: با تلاش‌های انجام شده در این هشت سال گازرسانی در کشور از ۹۵ درصد زیر پوشش خانوار شهری و روستایی عبور کرده است.

غلامرضا مشایخی روز سه‌شنبه در سفر به چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگاران افزود:هم‌اینک ۱۸.۲ میلیون خانوار جمعیت شهری و ۴.۹ میلیون خانوار روستایی در ۳۴ هزار و ۱۹۲ روستا از نعمت گازرسانی برخوردار هستند.

وی گازرسانی در سال ۹۹ را رکودشکنی در این حوزه دانست و گفت: در سال گذشته به ۲ هزار و ۹۱۳ روستا، ۲۳ شهر و ۶ هزار و ۷۰۰ مشترک صنعتی گازرسانی شد که در نوع خود بی‌نظیر بوده است.

مشایخی از همراهی همه جانبه شرکت ملی گاز با تولیدکنندگان در راستای تحقق شعار خبر داد و گفت: هر قسمتی از کشور که تولیدکنندگان قصد سرمایه‌گذاری و ایجاد فعالیت تولیدی داشته باشند برای آنها گاز تامین می‌کنیم و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز خاطرنشان کرد: بنا بر هدفگذاری‌های انجام شده امسال نیز تحول قابل توجهی در بخش گازرسانی به مناطق مختلف شهری و روستایی شاهد خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی در استان چهارمحال و بختیاری اجرا شده است که ۳۰ درصد نسبت به دولت قبل افزایش داشته و طول آن به پنج هزار و ۹۳۶ کیلومتر افزایش یافته است.
در ابتدای دولت یازدهم ۲۳۸ هزار و ۴۹۶ مشترک در چهارمحال و بختیاری از گاز طبیعی بهره‌مند بودند که این میزان با ۴۰ درصد رشد اکنون به ۳۳۳ هزار و ۴۰۶ مشترک افزایش یافت که از این تعداد ۲۳۴ هزار و ۸۸۸ مشترک شهری و ۹۸ هزار و ۵۱۸ مشترک روستایی است.
 تعداد مشترکان صنعتی و کشاورزی گاز طبیعی استان در ابتدای دولت یازدهم ۸۸۳ مشترک بودکه اکنون با ۷۲ درصد رشد، به یک‌هزار و ۵۱۶ مشترک صنعتی و کشاورزی افزایش پیدا کرد.

مدیر شرکت گاز چهارمحال و بختیاری معرفی شد

مدیر شرکت گاز چهارمحال  بختیاری روز سه‌شنبه در آیینی با حضور مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز معرفی شد.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز در این آیین با قدردانی از خدمات انجام شده در استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: ۱۰۰ درصد مناطق شهری و ۸۶ درصدی مناطق روستایی این استان از نعمت گازرسانی برخوردار شده‌اند.

غلامرضا مشایخی افزود: با توجه به اقداماتی که در ۲ شهرستان این استان در حال انجام است به زودی میزان بهره‌مندی مناطق روستایی به ۹۲ درصد افزایش می‌یابد.

وی از مصرف ۲.۱ میلیارد مترمکعب گاز در این استان طی سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: بخش زیادی از این میزان گاز در بخش صنعت مصرف شده است و پس از آن در بخش کشاورزی و خانگی بوده است.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز خاطر نشان کرد: در سالجاری نیز با توجه به افزایش فعالیت‌های صنعتی با توجه به شعار سال سهم بیشتری از میزان گاز به استان اختصاص داده می‌شود.

مشایخی افزود: با توجه به سردسیر بودن استان و نوع اقلیم آن تعرفه مصرف گاز در استان در سطح۱ و ۲ قرار دارد.

به گزارش ایرنا، ۳۳۴ هزار و ۷۶۲ مشترک خانگی، تجاری و صنعتی استان در حوزه گاز چهارمحال و بختیاری فعال است.

در این آیین جهانبخش سلیمانیان به عنوان مدیر جدید معرفی و از تلاش سیامک حیدری مدیر سابق شرکت گاز استان قدردانی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha