برگزاری ۲۵۰ جلسه سرمایه‌گذاری در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱

تهران- ایرنا- دبیر اجرایی دهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۱) گفت: تا کنون ۲۵۰ جلسه سرمایه‌گذاری به صورت مجازی و حضوری در بخش کافه سرمایه دهمین نمایشگاه اینوتکس برنامه ریزی شده است.

به گزارش ایرنا،  سجاد عباسی فشمی روز سه شنبه در مراسم افتتاح دهمین نمایشگاه اینوتکس  که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی برگزار شد، افزود: ایران در دهمین نمایشگاه اینوتکس با شعار "اکوسیستم نوآوری و فناوری زیر یک سقف" تلاش دارد تا فاصله میان سرمایه گذاران و فناوران را با سه هدف توسعه سرمایه گذاری، توسعه همکاری‌های B۲B و ایجاد شبکه‌ای از فعالان اکوسیستم نواوری را کم کند.

وی بیان کرد: در نمایشگاه امسال ۴۰۰ شرکت حضور دارند و در بخش نمایشگاهی آخرین دستاوردهای فناورانه عرضه می‌شود، همچنین ۲۰ رویداد تجاری سازی و آموزشی نیز برنامه ریزی شده است، شرکت های خارجی به دیل شیوع کرونا در این دوره از نمایشگاه غرفه های مجازی در پلتفرم اینوتکس برپا کرده اند.

عباسی فشمی گفت: در بخش کافه سرمایه این رویداد، تاکنون برگزاری ۲۵۰ جلسه سرمایه گذاری برنامه ریزی شده است، همچنین ۴۵ سرمایه گذار داخلی به‌صورت مجازی و حضور و ۷ سرمایه گذار از کشور ترکیه به صورت مجازی حضور دارند.

دبیر اجرایی نمایشگاه اینوتکس یادآور شد: در بخش نکستیشن نمایشگاه اینوتکس ، بحث و بررسی در حوزه‌های بلاکچین، اینترنت اشیا، کلان داده دیده شده و بعد از هر سرفصل فیلم‌های مستند ساخته شده اکران خواهد شد.  

وی یادآور شد: در ۴ روز برگزاری نمایشگاه جلسات ارایه نیازهای فناورانه در زمینه فولاد، تجهیزات پزشکی و فین تک ودرودگری برنامه ریزی شده است.

وی همچنین با طرح این پرسش که چرا در یک کشور با قوانین مشترک منطقه‌ای، اما از نظر فناوری از دیگر کشورها جلوتر است، افزود: این امر به دلیل حضور عناصر نوآور در آن کشور بازمی‌گردد که از آن با عنوان بازیگران فناوری یاد می‌شود، در این اکوسیستم تنها حضور فناوران کافی نیست،  این اکوسیستم نیازمند عناصر دیگری چون منتورها، شتابدهنده‌ها و سرمایه گذاران است که باید در کنار همدیگر هماهنگ عمل کنند، این نمایشگاه قدمی در جهت رسیدن این عناصر به یکدیگر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha