حضور نمایندگان ۲۰کشور در نمایشگاه اینوتکس۲۰۲۱ ایران

تهران - ایرنا - رییس پارک فناوری پردیس، گفت: در نمایشگاه  اینوتکس۲۰۲۱ نمایندگان بیش از ۲۰ کشور در قالب سفرا و نمایندگان علمی و تحقیقاتی حضور دارند و ما نیز آماده‌ایم تجارب خود را در اختیار تک تک این کشورها قرار دهیم.

به گزارش ایرنا، مهدی صفاری نیا روز سه شنبه در مراسم افتتاح رسمی دهمین نمایشگاه اینوتکس در پارک فناوری پردیس با ابراز خرسندی از برگزاری این دوره از نمایشگاه در این پارک افزود: علاقه بسیار داشتیم که تمام فضای پارک فناوری را به برپایی نمایشگاه اختصاص می‌دادیم و به جای حضور ۴۰۰ شرکت تمام شرکت های فعال در حوزه اکوسیستم نوآوری کشور را پذیرش می‌کردیم.

وی با بیان اینکه پارک فناوری پردیس امسال ۲۰ ساله شد، گفت: از ابتدای تصویب شکل گیری و راه اندازی این پارک از سال ۸۰ تا به امروز ۲۰ سال گذشته است، برنامه هایی تا پایان سال  به مناسبت ۲۰ سالگی پارک فناوری پردیس برنامه ریزی شده و خدمات و امکاناتی که برای جامعه دانش بنیان  به مناسبت این سال دیده شده، ارایه خواهیم کرد.

صفاری نیا ادامه داد: فضای فیزیکی پارک تا سال گذشته ۴۰ هکتار بود که خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته از سوی معاونت علمی و فناوری به ۹۰ هکتار افزایش یافته است و سعی داریم که این فضا به ۵۰۰ هکتار برسد.

رییس پارک فناوری پردیس یادآور شد: سعی داریم کل این ۵۰۰ هکتار در زمانبندی ۱۰ تا ۱۵ سال محقق شودو همه فضای تحقیقاتی و دانشی شود.

وی همچنین در خصوص برگزاری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱ گفت: در این دوره از نمایشگاه نمایندگان بیش از ۲۰ کشور از قبیل استرالیا، بلغارستان، رومانی، بولیوی، مکزیک، یمن، بنگلادش در قالب سفرا و نمایندگان علمی و تحقیقاتی حضور دارند و ما نیز آماده ایم تجارب خود را در اختیار تک تک این کشورها قرار دهیم.

صفاری نیا گفت: در نمایشگاه امسال برنامه های متعددی برای دانش آموزان، استادان دانشگاه تا مجموعه صنعتگران دیده شده و می توانند استفاده کنند.

نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس ۲۰۲۱ مهمترین رویداد نوآوری کشور به شمار می‌رود که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به میزبانی ناحیه نوآوری پردیس، بستری برای حضور فعالان و علاقمندان حوزه فناوری و نوآوری از سایر کشورها برای آشنایی با توانمندی‌های زیست‌بوم نوآوری ایران شده است.

این نمایشگاه از امروز ۲۸ اردیبهشت ماه به مدت ۴ روز، محل رقابت‌ها و تبادل توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، کسب‌وکارهای نوپا، شتابدهنده ها و مراکز نوآوری، صاحبان سرمایه و ایده خواهد بود.

در اینوتکس ۲۰۲۱ شرکت، های دانش بینان و خلاق به صورت حضوری و مجازی به معرفی جدیدترین محصولات و خدمات فعالان زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور می‌پردازند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha