علمای جنوب فارس جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین را محکوم کردند

لارستان- ایرنا- ائمه جمعه و جماعات، علما و شیوخ شیعه و سنی جنوب فارس با صدور بیانیه ای مشترک جنایات رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین را محکوم کردند.

در بخشی از این بیانیه مشترک آمده است: خبرهای رسیده از فلسطین اشغالی حاکی از تشدید روز افزون جنایات این رژیم غاصب علیه مردم مظلوم فلسطین است.

این بیانیه می افزاید: با کمال تاسف جهان اسلام هر روز شاهد به خاک و خون افتادن دهها و صدها زن و مرد و کودک فلسطینی به جرم آزادی ‏خواهی و دفاع از حریم نخستین قبله مسلمانان یعنی قدس شریف است؛ مردمی که از حقوق اولیه انسانی خود یعنی حق حیات در خانه و کاشانه و سرزمین مادریشان محروم هستند.

علما و شیوخ شیعه و سنی شهرهای جنوب فارس در بیانیه خود افزودند: سکوت سنگین مدعیان دفاع از حقوق بشر که آگاهانه نظاره‏ گر این جنایات ددمنشانه هستند علاوه بر اینکه پرده از ریا و تزویر و هم داستانی این مدعیان دروغین با ظالمان غاصب بر می‌دارد مسئولیت هر انسان آزاد اندیش را سنگین ‏تر می کند.

در این بیانیه آمده است: اینک خطاب اصلی ندای مظلومیت ملت فلسطین متوجه مسلمین جهان، علما و فرهیختگان روشنفکر و کلیه مسئولین متعهد در سراسر جهان خاصّه کشورهای اسلامی است که رسالت اصلی همگان در پاسداری از حریم انسانیت ایجاب می‌کند که این جنایات سبعانه را محکوم نموده و به یاری این ملت ستمدیده و محروم بشتابند که امروز دفاع از این مردم مظلوم بی سلاح به هر منطق و در هر آئین و مذهب به حکم عقل و نقل، به اقتضای فطرت انسانی و اصول مسلم انسانی واجب بوده و ترک آن معصیتی بس بزرگ است.

این بیانیه افزوده است: حامیان رژیم اسرائیل خاصّه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا باید بدانند امروز منفورترین دولت در بین مسلمانان رژیم اسرائیل است و حمایت از این رژیم صهیونستی به معنای شریک بودن در کلیه جنایات این جنایتکاران محسوب گردیده و تاوان سنگینی به دنبال خواهد داشت و تداوم حمایت از دولت تروریستی اسرائیل نتیجه‌ای ی جز برانگیختن آتش قهر مسلمین و خشم آزادیخواهان در سراسر جهان  نخواهد داشت.

ائمه جمعه و علمای شیعه و سنی جنوب فارس در این بیانیه ابراز امیدواری کردند که همگان به خصوص عالمان متعهد و دین باور و روشنفکران آزاد اندیش به وظیفه خود در قبال رفتارهای ددمنشانه رژیم کودک کش و غاصب صهیونیستی عمل کنند.

دفترهماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل امروز سه شنبه اعلام کرد که در اثر حملات هوایی ارتش رژیم اسرائیل به عزه، بیش از ۵۲ هزار فلسطینی آواره و حدود ۴۵۰ ساختمان در در این باریکه تخریب یا به شدت آسیب دیده است.

نیروهای اشغالگر صهیونیست از دوشنبه هفته گذشته (۲۰ اردیبهشت) حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را شروع کردند که تاکنون در اثر این حملات ۲۱۸ فلسطینی شهید و یک هزار و ۲۳۵ دیگر زخمی شدند.

گزارش ها حاکی است که از ساعات پایانی شامگاه دوشبه و بامدادسه شنبه نیز نیروهای مقاومت فلسطین حمله‌های گسترده و تلافی جویانه به شهرک‌های صهیونیست نشین در اراضی اشغالی کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha