یگان حفاظت میراث فرهنگی قزوین پارسال جلوی تخریب ۵۵بنای‌ تاریخی را گرفت

قزوین-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: پارسال همکاران ما در یگان حفاظت میراث فرهنگی استان از تخریب و آسیب رسانی به ۵۵ بنای تاریخی جلوگیری کردند که این رقم طی سه سال گذشته به ۱۷۸ می رسد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی قزوین، علیرضا خزایلی روز سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان قدیم و جدید یگان حفاظت میراث فرهنگی قزوین افزود: در این مدت همچنین ۶۵ مورد حفاری غیرمجاز شناسایی و با مرتکبان برخورد قانونی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: در این مدت همچنین با ۴۴ فقره تجاوز به حریم بناهای تاریخی در استان قزوین برخورد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: در این مدت از ۴۶۵ فقره مرمت و ساخت و ساز غیر اصولی جلوگیری و ۸۶ فقره پرونده به مراجع قضایی ارسال شد.

وی افزود: ٢٨ دستگاه فلزیاب در این مدت کشف و ٢٧٢ نفر نیز دستگیر شده اند.

این مسوول اظهار داشت: هزار و ۴۴ محوطه تاریخی به همراه ۲۳۵ بنا و چهار بافت تاریخی در استان قزوین وجود دارد که حفاظت از آنها کار دشواری است و در این راه نیازمند مشارکت مردم هستیم.

در پایان این مراسم، از زحمات سرهنگ بهنامی پور، فرمانده پیشین یگان حفاظت میراث فرهنگی قدردانی و سرهنگ نصرتی به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت میراث فرهنگی استان قزوین منصوب شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha