رییس جمهوری عراق توقف اقدامات غیرانسانی رژیم اسراییل را خواستار شد

بغداد - ایرنا - «برهم صالح» رییس جمهوری عراق در دیدار با سفیر فلسطین در بغداد با تاکید بر پشتیبانی کشورش از حقوق فلسطینیان خاطرنشان کرد که اقدامات ناقض حقوق بشری در فلسطین باید متوقف شود.

به گزارش ایرنا، برهم صالح امروز (سه شنبه) در کاخ ریاست جمهوری با «احمد عقل» سفیر فلسطین در عراق دیدار و درباره اوضاع جاری سرزمین‌های اشغالی گفت وگو کرد.
دفتر ریاست جمهوری عراق با انتشار اطلاعیه‌ای در این‌باره اعلام کرد: در این دیدار پیرامون تحولات اوضاع در بیت المقدس و سرزمین‌های فلسطین و سوءاستفاده و حملات غیرانسانی علیه مردم فلسطین در شهر بیت المقدس و نوار غزه که منجر به شهادت بسیاری از غیرنظامیان غیر مسلح شده که همه اینها همزمان با محدودیت‌های اعمال شده بر فلسطینیان در بیت المقدس می‌باشد؛ گفت وگو شد.
همچنین در دیدار رییس جمهوری عراق و سفیر فلسطین بر ضرورت جلوگیری از اقدامات نقض کننده حقوق بشر و حقوق بین‌الملل توسط رژیم صهیونیستی و نیز پایبندی عراق به حق مردم فلسطین برای دستیابی به تمام حقوق قانونی خود و جلوگیری از حملات علیه آنها، بار دیگر تایید شد.
در بیانیه ریاست جمهوری عراق آمده است: رئیس جمهوری موضع بغداد را در مورد محوریت مسئله فلسطین و حمایت از آن در مجامع بین‌المللی و ایستادن در کنار ملت برادر فلسطین در دستیابی به حقوق کامل مشروع خود تجدید و بر حقوق ملت فلسطین و جلوگیری از حملاتی که در معرض آن هستند، تاکید کرد.
احمد عقل سفیر فلسطین در عراق نیز به نوبه خود ضمن ابراز تشکر و قدردانی از رئیس جمهوری عراق از موضع رسمی، سیاسی و مردمی در این کشور در قبال حوادث ملتش و حمایت از حقوق ملت فلسطین، قدردانی کرد.

برهم صالح رییس جمهوری عراق هفته گذشته نیز با بالاگرفتن حملات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، این اقدامات را غیر انسانی برشمرد.

دولتمردان عراق تاکنون واکنش‌های مختلفی نسبت به وقایع غزه نشان داده‌اند. سفیر این کشور در مصر نیز از اتحادیه عرب خواست که تمام اقدامات لازم برای جلوگیری حملات علیه ملت فلسطین را ترتیب دهد.

رژیم کودک‌کش صهیونیستی در نهمین روز از آغاز جنایات خود علیه ملت فلسطین، با حمله به ساختمان‌های مسکونی تاکنون بیش از ۲۰۰ غیرنظامی را قتل عام کرده که دستکم ۷۰ زن و کودک در میان آنها دیده می‌شوند؛ همچنین بیش از ۳۰۰ ساختمان مسکونی یا تجاری کوچک و بزرگ در نوار غزه بطور کامل در نتیجه بمباران ارتش رژیم صهیونیستی تخریب شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha