۹۴۴ میلیارد ریال صرف پروژه‌های کشاورزی اردبیل شد

اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل گفت: پارسال ۱۵ پروژه‌ تولیدی و صنایع تبدیلی با صرف ۹۴۴ میلیارد ریال اعتبار در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

علی حسین احدی عالی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پروژه‌ها شامل هشت پروژه با اعتبار بالغ بر ۲۴۴ میلیارد ریال است که برای ۳۹ نفر بطور مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

او اظهارکرد: همچنین عملیات اجرایی و کلنگ‌زنی هفت پروژه با برآورد اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال آغاز شد که با بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال برای ۶۸ نفر بطور مستقیم فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد : در بین پروژه‌های افتتاح شده دراین شهرستان ۲ واحد مرغداری گوشتی با سرمایه‌گذاری ۴۹ میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالانه ۲۵ هزار قطعه و میزان اشتغال مستقیم سه نفر و یک واحد مرغداری تخمگذار با ظرفیت تولید ۳۰ هزار قطعه و اشتغال‌زایی چهار نفر با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد ریالی از محل آورده شخصی به بهره‌برداری رسید.

احدی عالی بیان کرد: شهرستان اردبیل یکی از شهرستان‌های فعال در صنعت مرغداری است که با تولید ۶.۳۲ درصد از گوشت سفید استان مقام اول را در استان دارد و افتتاح واحدهای مرغداری یاد شده نیز در جهت رفع نیازهای مصرفی گوشت مرغ و تخم‌مرغ در این شهرستان بسیار موثر بوده و موجب رونق بیشتر تولید در منطقه می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha