نخبگان در شرایط خاص بهترین تصمیمات را می‌گیرند

تهران- ایرنا- رئیس المپیاد ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: نخبگان کسانی هستند که در شرایط خاص بهترین تصمیمات را می گیرند؛ آنها انسان های باهوشی هستند که در اینگونه شرایط بهترین هماهنگی را در کارها ایجاد می کنند.

سیما سادات لاری روز سه شنبه در آیین اختتامیه اولین المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان دختر و پسر شاهد و ایثارگر دانشگاه های علوم پزشکی گفت: خانواده شهدا و ایثارگر چشم و چراغ این ملت و امانتی گرانبها و ارزشمند هستند که بیش از این باید مورد توجه قرار گیرند.

وی با اشاره به برگزاری این مسابقات به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهید احمدرضا احدی از نخبگان دانشجویی اظهار داشت: شهید احدی یک دانشجوی نخبه بود که در اوج موفقیت تحصیلی و زمانی که می توانست برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برود، دفاع از کشور را انتخاب کرد.

لاری گفت: این مسابقات در رشته های آمادگی جسمانی، طناب زنی، برپی، روپایی، اسکات دیواری، اسکات تک پا، شنای سوئدی، بارفیکس، پله درجا و پلانک برگزار شده است. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از کادر بهداشت و درمان برای مقابله و کنترل بیماری کرونا، تصریح کرد: نظام سلامت در طول ۱۵ ماه گذشته باعث ایجاد یک سرمایه اجتماعی برای کشور شد که باید قدردان آن باشیم.

شهید احدی ضریب هوشی بالایی داشت

قائم مقام المپیاد ورزشی دانشجویان شاهد دختر و پسر ایثارگران نیز با بیان اینکه شهید احدی ضریب هوشی بالایی داشت، گفت: در این المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان ۵۶ دانشگاه کشور در قالب ۶۵۳ پسر دانشجو و ۵۸۸ دختر دانشجو در ۱۰ رشته ورزشی شامل آمادگی جسمانی، طناب زنی، برپی، روپایی، اسکات دیواری، اسکات تک پا، شنای سوئدی، بارفیکس، پله درجا و پلانک با هم به رقابت پرداختند.

علیرضا زالی با اشاره به اینکه شرایط کرونایی در ورزشی های پلانت سبب ابداع رشته های جدید ورزشی شده است، تصریح کرد: بیماری کرونا سبب کم رنگ شدن فعالیت های اجتماعی و افزایش فعالیت های مجازی اجتماعی شده است.

وی با قدردانی از خانواده معظم شهدا، اظهار داشت: شهید احدی یک نخبه علمی ممتاز با ضریب هوشی بالا و از شاگردان ممتاز و قابل تحسین بود که در عملیات رمضان مجروح و پس از چهار سال به شهادت رسیدند.                               

محمدعلی امام هادی دبیرکل المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها نیز اظهار داشت: این المپیاد با هدف عمل به منویات مقام عظمای ولایت مبنی بر انجام ورزش های قهرمانی و همگانی، مشارکت فعال دانشجویان شاهد و ایثارگر، شناسایی، رشد، شکوفایی و فراهم کردن زمینه های بهره مندی از توان ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر مستعد برای شرکت در المپیادهای ورزشی ملی و بین المللی برگزار شده است.

وی تصریح کرد: توسعه شادی، نشاط، پرکردن اوقات فراغت و توسعه سطح سلامت دانشجویان شاهد و ایثارگر، ایجاد انگیزه و استمرار فعالیت های ورزشی و تقویت روحیه از دیگر اهداف برگزاری این آیین است.

در خاتمه این مراسم پس رونمایی از نشان مدال ویژه المپیاد ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر به ۶۰ نفر از برگزیدگان اول تا سوم ۱۰ رشته ورزشی لوح و تندیس این المپیاد اهدا شد.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha