فلسطین بیش از هر زمان دیگری به پیروزی بر دشمن نزدیک شده است

بغداد - ایرنا - سفیر فلسطین در عراق با تاکید بر این که وقایع اخیر سرزمین های اشغالی، ضعف اسرائیل را آشکار کرد، گفت که ملت فلسطین بیش از هر زمان دیگری احساس می‌کند که به پیروزی بر دشمن صهیونیستی نزدیک شده است.

احمد العقل امروز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درباره اوضاع داخلی فلسطین گفت: ملت فلسطین احساس می‌کند اینک بیش از هر زمان دیگری، به پیروزی بر دشمن صهیونیستی نزدیک شده است.
وی که پس از حمله صهیونیستها به کشورش عزیمت کرده بود و شامگاه گذشته از فلسطین به عراق برگشت؛ اطمینان خاطر داد که روحیه ملت فلسطین قوی و آهنین و در نبرد خود با دشمن، پایدار و ثابت قدم و انتفاضه آنها روز به روز در حال تحقق دستاوردهای جدید است.
وی اظهار داشت: احساس می کنیم می توانیم در این مرحله، با وجود همه جنایت ها و کینه های رژیم صهیونیستی، آن را پشت سربگذاریم و بر پیروزی بر دشمن، اطمینان داریم.
سفیر فلسطین مهمترین اتفاق در نبرد جاری بین ملت مظلوم فلسطین و دشمن صهیونیستی را ثابت قدمی فلسطینیان مظلوم در این دور از مبارزه عنوان کرد و افزود که با وجود همه قدرت تسلیحاتی پیشرفته ای که دشمن دارد اما ضعف و شکنندگی آن و عدم توانایی اش در دفاع از خود، کاملا آشکار شده است.
عقل تاکید کرد که واقعیت این است که دشمن صهیونیستی یک قدرت تار عنکبوتی بیش نیست.
وی درباره راهبرد مقاومت فلسطین در این مبارزه گفت که راهبرد کاملا مشخص است هر بار که دشمن صهیونیستی به شهروندان فلسطینی تعرض کند، پاسخ یک به یک خواهد بود و موشک های مقاومت در کمین دشمن نشسته اند.
العقل گفت: مقاومت فلسطین ذخیره بزرگی از موشک ها در اختیار دارد و این موشک ها قادرند تا قلب رژیم صهیونیستی را بزنند.
به گفته وی، «گنبد آهنین» که دشمن صهیونیستی به آن فخر می فروخت بلوفی بیش نیست و موشک های مقاومت دروغ بودن آن را آشکار کرد زیرا ضربات موشکی مقاومت فلسطین تا «تل آویو» و دیگر شهرهای صهیونیستی رسید بدون اینکه گنبد آهنین مانع آنها شود.
سفیر فلسطین در عراق خاطرنشان کرد که این دور از نبرد ملت فلسطین، نقاط ضعف بسیاری از دشمن را آشکار کرد و در مقابل ثابت کرد که در سرزمین تاریخی فلسطین همه با هم متحد هستند.
وی افزود که همه ملت فلسطین اعم از مسلمانان و مسیحیان آماده دفاع از مقدسات هستند و بر این نکته مهم که قدس شریف پایتخت فلسطین است، تاکید دارند.

شهرهای مختلف سرزمین‌های اشغالی فلسطین شاهد دور جدید مقاومت مردم فلسطین است. اقدامات رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی بیت المقدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی و ادامه این درگیری‌ها منجر به اعتراضات جهانی به جنایات صهیونیست‌ها شده است.

نیروهای اشغالگر صهیونیست از دوشنبه هفته گذشته (۲۰ اردیبهشت) حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی ها را شروع کردند که تاکنون در اثر این حملات ۲۱۸ فلسطینی شهید و یک هزار و ۲۳۵ دیگر زخمی شدند. مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، اقدام به موشک باران سرزمین های اشغالی کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha