طرح بازبینی سرفصل های دروس معارف تدوین شد

تهران- ایرنا- معاون آموزشی نهاد نمایندگی مقام‌ معظم‌ رهبری در دانشگاه‌ها گفت: با همکاری مسوولان این نهاد و مشارکت نزدیک به هزار و ۲۰۰ استاد ، طرح بازبینی سرفصل‌های دروس معارف تدوین شد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام نیکزاد عیسی‌زاده افزود: یکی از مأموریت‌های مهم و اصلی دروس معارف و استادان این دروس که در بیانیه گام دوم انقلاب و فرمایشات رهبر معظم انقلاب مورد توجه قرار گرفته، تربیت نسلی کارآمد، متعهد و بامعنویت برای نظام است که بتواند در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و ... ، جوانان این مرز و بوم را تربیت کند.

وی تصریح کرد:از این نظر، دغدغه ارتقای مباحث معارفی که باید در راستای تربیت دینی دانشجویان در تراز انقلاب اسلامی ایفای نقش کنند، مورد توجه نهاد بوده است و یکی از مأموریت‌های معاونت آموزشی نهاد نیز به‌ روز کردن موضوعات و سرفصل‌های دروس معارف برای تحقق همین هدف است.

معاون آموزشی نهاد نمایندگی مقام‌ُ معظم‌ رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: امروز اجرای طرح کوتاه‌مدت تحول سرفصل های دروس معارف  اسلامی را پیش‌رو داریم. این طرح در یک‌ سالی که طرح بازنگری سرفصل‌ها کلید خورد، با تلاش‌های فراوان مبتنی بر کارهای علمی صورت گرفت.

عیسی زاده تصریح کرد: طرح بازبینی و اولویت ‌بندی سرفصل‌های دروس معارف، طرح کوتاه‌مدتی بود که با مشارکت قریب به  هزار و ٢٠٠ نفر استاد معارف در سراسر کشور انجام شد و بر اساس نظرسنجی‌های به عمل آمده از استادان و دانشجویان اقدامات لازم انجام شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه این سرفصل‌ها از سال ۱۳۸۴ تغییر نکرده بود و اساتید نیز باید به سرفصل‌ها مقید می‌بودند، بسیاری از مباحث ضروری به لحاظ زمانی، امکان طرح شدن نداشت.

وی ادامه داد: بر اساس این نظرسنجی و نیازهای روز که یکی از آنها توجه به بیانیه گام دوم انقلاب بود، این سرفصل‌ها براساس اولویت بازتنظیم و در قالب طرح کوتاه‌مدت آماده شد.

معاون آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: البته در کنار این طرح، طرح بلندمدت را نیز داریم و امیدواریم چندماه بعد، از آن طرح نیز رونمایی شود. طرح بلند مدت، تحول کامل سرفصل‌ها است و باید مقدماتش فراهم شود.

عیسی‌زاده خاطرنشان کرد: طرح‌ کوتاه‌مدت در مهرماه اجرایی می شود و امیدواریم به وسیله این طرح، شاهد تحولات مثبتی در زمینه تربیت اسلامی و تعالی دانشجویان باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha