بیانیه نمایندگان اقلیت‌های دینی در محکومیت حملات وحشیانه صهیونیست‌ها

تهران- ایرنا- نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه مجکوم کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، محسن دهنوی عضو هیات رییسه مجلس در نشست علنی امروز -سه شنبه- با قدرانی از بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس در محکومیت جنایت‌های رژیم صهیونیستی، گفت: این عزیزان به عنوان نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی پیگیر احقاق حقوق مردم مظلوم فلسطین هستند.

در متن بیانیه اقلیت‌های مجلس که از سوی دهنوی قرائت شد، آمده است: در  چند روز گذشته رژیم صهیونیستی پس از به آتش کشیدن مسجد الاقصی قبله گاه اول مسلمین جهان، اقدامات وحشیانه و ناجوانمردانه ای را علیه مردم ستمدیده فلسطین در غزه انجام داده است و تحت هیچ شرایطی به کمترین حقوق افراد و ساکنان آن و همچنین مسلمانان ساکن فلسطین اشغالی احترام نگذاشته و منازل مردم بی دفاع در غزه را هدف گسترده جنگنده ها و موشک های خود قرار داده است و باعث به شهادت رسیدن بسیاری از زنان، مردان و کودکان بیگناه شده است.

این بیانیه افزود: سکوت و بی تفاوتی هر انسان باایمانی، آزاده و باوجدان، خطایی نابخشودنی است که بی تردید در یاده و خاطره تاریخ باقی خواهد ماند. در بحران سیاسی ایجاد شده در فلسطین اشغالی که دولت آن در حال تزلزل و از هم پاشیدگی است، نتانیاهو با ایجاد جنگی از پیش برنامه ریزی شده و نابرابر درصدد ایجاد انسجام احزاب مختلف صهیونیست هاست و برای رسیدن به این هدف شوم خود حاضر است صدها نفر از مردان، زنان و کودکان را در خون خود بغلطاند.

نمایندگان اقلیت های مذهبی در این بیانیه تصریح کردند: بدینوسیله ما ضمن محکوم کردن حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکید می‌کنیم که سکوت و بی عملی نهادهای بین المللی چون سازمان ملل و کشورهای مدعی حقوق بشر اساساً محلی از اعراب ندارد. در پایان ضمن ادای احترام به مردم فلسطین خواهان توقف حملات بی رحمانه به آنان بوده و برای موفقیت، پیروزی و امنیت و سلامتی آنان دعا می کنیم.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha