بازدید از ۲ هزار خانواده زندانی در ماه مبارک رمضان

تهران- ایرنا- رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: در ماه مبارک رمضان از حدود ۲ هزار خانواده زندانی بازدید به عمل آمد و حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر از مدیران زندان‌ها، مدیران دادگستری‌ها و مدیران اجرایی و دولتی در این بازدیدها حضور و مشارکت داشتند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، مهدی حاج‌محمدی در حاشیه نشستی به تشریح عملکرد این سازمان در بازدید از خانواده زندانیان در ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: قبلا اعلام شده بود که که علاوه بر حرکت به سمت اشتغال ۸۰ درصدی زندانیان، توجه ویژه به خانواده آن‌ها که مورد تایید و تاکید رئیس دستگاه قضاست را در دستور کار قرار دادیم. البته رفع دغدغه مقام معظم رهبری که فرموده بودند مبادا خانواده زندانی بیچاره شود انصافاً انگیزه اصلی ما بود که مصمم‌تر این موضوع را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه به مدیران کل و مدیران زندان‌های سراسر کشور ابلاغ کردیم که باید حداقل در هفته یک شب از خانه زندانیان سرکشی کنند، افزود: روسای کل دادگستری استان‌ها در منزل ۱۶۸ زندانی طی ماه مبارک رمضان حضور یافتندو دادستان‌ها با مدیران زندان‌ها در ۳۰۵ بازدید از خانواده زندانیان همراهی کردند.

حاج‌محمدی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از روسای کل دادگستری و دادستان‌های مراکز استان‌ها با مدیران کل زندان‌ها در بازدید از خانواده زندانیان همراه شدند، تاکید کرد که این برنامه استمرار خواهد داشت.

وی با اشاره به برخی از طرح‌های اجرا شده در ماه مبارک رمضان گفت: در یکی از استان‌های ما مدیرکل زندان‌ها در یک طرح «۳۰ شب ۳۰ مسئول ۳۰ خانه زندانی» هر شب یک مسئول استانی را با خود همراه کرد و به خانه زندانیان سرکشی کردند.

حاج‌محمدی با بیان اینکه مشاهده وضعیت ناگوار خانواده زندانیان، هر انسانی را به فکر فرو می‌برد و دردمند می‌کند و به فکر چاره اندیشی می‌اندازد، تصریح کرد: حتماً مدیران قضایی و مدیران زندان‌ها از اینکه وضعیت خانواده زندانیان را از نزدیک می‌بینند در ماموریت خطیر اصلاح مجرمان جدی‌تر و مصمم‌تر می‌شوند و تلاش می‌کنند که یک چاره اندیشی جدی کنند که سرپرست خانواده را به طریقی اصلاح کرده و به جامعه برگردانند.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: فقط در یک نظام زندانبانی مبتنی بر آموزه‌های دینی است که عالی‌ترین مقام قضایی استان و عالی‌ترین مقام سازمان زندان‌ها فقط از سر دلسوزی و محبت و دغدغه‌مندی نسبت به وضعیت خانواده زندانی و اصلاح مجرمان به منزل آن‌ها می‌روند که هم به ریشه‌های بزهکاری پی ببرند و هم در نسخه درمانی دقیق‌تر عمل کنند و هم از لغزش و آسیبی که خانواده‌ها در معرض آن هستند پیگیری کنند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha