برگزاری جلسه شورای هماهنگی چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی

تهران- ایرنا- نشست مجازی شورای هماهنگی چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با حضور مدیر کل دفتر موسیقی و دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی دفتر موسیقی، در جلسه مجازی شورای هماهنگی چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران پس از انتخاب استان کرمان به عنوان محل برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی، موضوعاتی نظیر وارد شدن به فضای اجرایی جشنواره، هماهنگی و تعامل در اطلاع‌رسانی و انسجام در فعالیت های روابط عمومی، استفاده از ظرفیت‌های استانی و تقسیم کار بین برگزارکنندگان استان کرمان و مسئولان جشنواره در تهران مطرح شد.

همچنین در این نشست مجازی، درباره برگزاری جلسه مشترک معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران استان کرمان نیز تهیه کاربرگ برنامه‌ها و هزینه‌های جشنواره موسیقی نواحی بحث و گفت‌وگو شد. 

محمد اله‌یاری (مدیرکل دفتر موسیقی)، محمدعلی مرآتی (دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی)، علی نیکنام انزابی (مدیرعامل انجمن موسیقی ایران)، محمدرضا علیزاده (مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان) و وحید محمدی (معاون امورهنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان) حاضرین در این نشست مجازی بودند.

جشنواره موسیقی نواحی ایران، به‌عنوان نماد اصلی موسیقی کشور در عرصه اجرا و تولید آثار فاخر و ارزشمند موسیقی اقوام ایران و با بهره‌گیری از استادان این حوزه و پژوهشگران برجسته موسیقی‌شناسی و قوم‌موسیقی‌شناسی برگزار می‌شود.

دوازدهمین دوره این جشنواره آبان ۹۸، در شهر کرمان و به صورت غیررقابتی برگزار شد. دوره سیزدهم نیز به دلیل شیوع بیماری کرونا به دو صورت آنلاین و آفلاین آبان ۹۹ و به دبیری احمد صدری میزبان علاقه‌مندان بود. چهاردهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی نیز قرار است در شهر کرمان و به دبیری محمدعلی مرآتی برگزار شود. جزئیات بیشتر از این رویداد در فراخوان آن خواهد آمد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha