۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۷
کد خبرنگار: 3059
کد خبر: 84333224
۰ نفر

برچسب‌ها

فریاد حمایت از فلسطین؛ اینبار از آرژانتین

تهران - ایرنا - پس از ونزوئلا و شیلی، شماری از مردم آرژانتین دیروز (دوشنبه) در اعتراض به اقدامات خشونت‌آمیز و در نکوهش جنایات نیروهای رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در خیابان‌های بوئنوس آیرس پایتخت این کشور گرد هم آمدند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری پرنسا لاتینا، تظاهرات‌کنندگان آرژانتینی از جمله تعداد زیادی از اعضای جامعه مسلمانان و جنبش‌های همبستگی با در دست داشتن پرچم فلسطین و پلاکاردهایی حاوی نوشته‌هایی مبنی بر محکومیت رژیم صهیونیستی در ریختن خون مردم فلسطین، مقابل سفارت این رژیم در آرژانتین تجمع کردند.

معترضان آرژانتینی با سر دادن شعارهایی از جمله «آپارتاید بس است»، «اشغالگری کافی است»، «بارش بمب بر غزه کافی است» همبستگی خود با ملت مظلوم فلسطین و نفرت و انزجار خود از رژیم تروریست اسرائیل را ابراز کردند.  

آدولفو پِرِز اِسکیبِل برنده آرژانتینی جایزه صلح نوبل نیز با حضور در این مراسم با قرائت بیانیه ای از مردم و دولت‌های جهان خواست تا در مقابل حملات اسرائیل که به منزله رشد استعمار و نژادپرستی، نقض همه قوانین بین‌المللی به پاخواسته و برای جلوگیری از این پیشرفت استعماری در قرن بیست‌ویکم اقدام کنند.

فریاد حمایت از فلسطین؛ اینبار از آرژانتین

این شخصیت مدافع حقوق بشر در این بیانیه تاکید کرد: ما نمی‌توانیم اعمال جنگ تروریستی از سوی اسرائیلی که خود یک قدرت هسته ای است علیه ملت بی دفاع فلسطین را به عنوان یک رویارویی بپذیریم.  

یکی دیگر از سخنرانان حاضر در این راهپیمایی مسالمت‌آمیز گفت: حملات غیرمتعارف و روزانه ای که در حال روی دادن است، چیزی مگر یک نسل‌کشی توسط دولت تروریست اسرائیل نیست.

کارلوس آسنارِس روزنامه‌نگار آرژانتینی با توصیف اقدامات رژیم صهیونیستی در پرتاب بمب‌ها و موشک‌ها بر سر مردم غزه به عنوان «وحشی‌گری و بربریت» تصریح کرد: مردم فلسطین چند تانک، چند هواپیما و چند کشتی دارد!؟ پاسخ ساده است؛ حتی به یک نمی‌رسد. بزرگترین سلاحی که مردم فلسطین دارند، عزت آن‌ها به عنوان یک ملت است که باید آن را در دست گیرند.

پنجشنبه گذشته نیز گروه های آرژانتینی در اقدامی مشابه در مقابل وزارت امور خارجه کشورشان تجمع کرده و حمایت دولت این کشور آمریکایی جنوبی از فلسطین اشغالی را خواستار شدند.

وزارت امور خارجه آرژانتین به تازگی ضمن ابراز نگرانی از وخیم‌تر شدن درگیری‌ها در فلسطین اشغالی، حملات اسرائیل و توسل به اقدامات زورگویانه علیه غیرنظامیان فلسطینی را محکوم کرد.

«فلیپه سولا» وزیر امور خارجه آرژانتین، توسل عوامل امنیتی اسرائیلی به اقدامات زورگویانه بی رویه در برابر اعتراضات به حق فلسطینیان را مورد انتقاد شدید قرار داد.

نیروهای اشغالگر صهیونیست از دوشنبه گذشته (۱۰ می/ ۲۰ اردیبهشت) حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی ها را شروع کرده اند که تاکنون در اثر این حملات ۲۱۸ فلسطینی شهید و یک هزار و ۲۳۵ نفر دیگر زخمی شدند.

مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، اقدام به موشک باران سرزمین های اشغالی کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha