منطقه آزاد فرصتی برای توسعه اقتصادی استان بوشهر است

بوشهر- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: مناطق آزاد با ظرفیت‌هایی که ایجاد می‌کنند می‌توانند سرمایه‌هایی خارجی و داخلی را جذب و اقتصاد را احیا و توسعه دهند.

به گزارش ایرنا، محمد تقی ایرانی روز سه شنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان بوشهر با موضوع نگاهی به منطقه آزاد تولیدی - صنعتی بوشهر افزود: دنیا امروز اقتصاد دولتی را نمی‌پذیرد به همین دلیل هیچ سرمایه‌گذار بخش خصوصی علاقه ندارد با دولت در این حوزه وارد معامله شود.

وی اضافه کرد: براساس کارکردهای تعریف شده برای رونق سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌ها، مناطق آزاد در بخش خصوصی و نه در بخش دولتی تعریف شده‌اند.

ایرانی با تاکید براینکه براساس اصل ۴۴ قانون اساسی اقتصاد دولتی به نفع بخش خصوصی باید آزاد سازی شود گفت: در مقابل تحقق مطالبه ۷۰ ساله مردم استان بوشهر عده‌ای در فضای رسانه‌ای نسبت به این مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام که حاصل تلاش و پی‌گیری عده زیادی از مسئولان این استان است، هجوم می‌آورند.

وی اضافه کرد: وقتی فضای رسانه‌ای استان بوشهر گرانی زمین ومسکن را تنها ثمره تبدیل بخشی از این استان به منطقه آزاد اعلام می‌کند طبیعی است که حتی سرمایه‌گذاران داخلی نیز رغبتی نکنند در این جو روانی ضد امنیتی که برای اقتصاد ایجاد شده ورود کنند.

ایرانی با تاکید براینکه باید دست مافیای اقتصادی را در استان بوشهر قطع کرد، ادامه داد: شاید عده‌ای علاقمند به این هستند که اقتصاد استان بوشهر در انحصار آنها بماند و تمایل نداشته باشند سرمایه‌گذاران موجهی از سراسر دنیا به این منطقه ورود کنند و موجب توسعه شوند.

وی یادآور شد: سرمایه‌گذاری حق ملت ایران است و ظرفیت‌های موجود در استان بوشهر به عنوان ظرفیت ملی به شمار می‌رود که نباید به بهانه ایجاد گرانی ناشی از مناطق آزاد از ورود سرمایه‌گذاران به این استان جلوگیری کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: اشتغال، ایجاد امکانات رفاهی، اقتصادی و ارتقای سهم زندگی مردم از جمله مزایای ایجاد مناطق آزاد به شمار می‌روند که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: منطقه آزاد تجاری، اقتصادی و صنعتی بوشهر نه اولین و نه آخرین منطقه آزاد کشوراست پس کسانی که در فضای مجازی و رسانه‌ای به عنوان منتقد اظهار نظر می‌کنند در برخی مناطق آزاد کشور حضور یابند و ببینند مردم این مناطق چگونه با این مساله برخورد کرده‌اند.

ایرانی یادآور شد: به طور معمول وقتی کار به نفع مردم و توسعه استان تعریف می‌شود عده‌ای علم مخالفت برمی‌دارند این درحالی است که هیچ کسی زیر بار توسعه نیافتگی نمی‌رود.

وی گفت: حق استان بوشهر در بخش سرمایه‌گذاری به دلیل همنشینی با کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس بیش از این است و با توجه به مصوبه منطقه آزاد بوشهر انتظار می‌رود این استان به استان نخست سرمایه‌گذاری تبدیل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر افزود: نباید تنها به کالای همراه ملوان که ممکن است سود آن برای عده‌ای بهتر باشد، اکتفا کرد.

ایرانی ادامه داد: سود ته لنجی و مافیایی که پشت آن نشسته برای عده‌ای بسیار ارزشمند است به همین دلیل افرادی که زندگی خود را از ته لنجی و چتربازی می‌گذرانند با ملی و مردمی شدن اقتصاد، صادرات و واردات و سرمایه گذاری خوب در این استان منافع آنها در خطر قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: مردم باید بدانند منافع آنها با سرمایه‌گذاری در این حوزه تامین می‌شود و منافع آنها با منطقه آزاد بوشهر در خطر قرار نمی‌گیرد.

ایرانی تاکیدکرد: براساس آمایش سرزمینی و فرصتی که در این بخش ایجاد شده اگر به موقع ورود نکنیم، و از ظرفیت‌های نوین سرمایه‌گذاری به نفع مردم استفاده نشود این خط توسعه از جاسک، بندر عباس و اروند عبور خواهد کرد و بوشهر در زمان می‌شو د و تنها باید نظاره گراین باشیم که چرا توسعه استان به این صورت است.

وی ادامه داد: امروز توسعه نفت و پتروشمی، پرورش آبزیان، توسعه توریستی و گردشگری در استان بوشهر انجام شده‌است و نیاز به صنایع تکمیلی دارد که با منطقه آزاد تجاری این امر تحقق می‌یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: مردم این استان قدر سرمایه‌گذاری را می‌دانند و به دلیل توسعه حتی مشکلات محیطی و زیستی را نیز رعایت می‌کنند.

وی تاکید کرد: تحریم‌ها و مشکلات ناشی از آن مقطعی و شکننده است و برداشته می‌شود و در این شرایط حساس نباید با برخی اظهار نظرها مردم را نگران کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha