آران و بیدگلی‌ها ۲ هزار و ۶۵۰ کتاب به امانت گرفتند

کاشان- ایرنا- رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آران و بیدگل گفت: از آغاز اجرای طرح «پیک کتاب» از اول فروردین ماه تاکنون در این شهرستان با توجه به شرایط سخت شیوع کرونا، نزدیک به ۲ هزار و ۶۵۰ جلد کتاب به شهروندان آران و بیدگلی در درب منازل امانت داده شد.

جواد رنجکش روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای طرح پیک کتاب در ۲ کتابخانه آران و بیدگل اجرا شد که یک‌هزار و ۶۵۰ جلد کتاب با مدیریت کتابخانه موذن و افزون بر یک‌هزار جلد کتاب با مدیریت کتابخانه مجتهدالزمان به صورت پیک درب منزل اعضای کتابخانه‌ها تحویل شد. 

وی ادامه داد: با توجه به شرایط سخت شیوع کرونا طرح "پیک کتاب" در راستای برنامه‌ریزی برای ارایه خدمات امانت غیرحضوری به اعضای کتابخانه‌ها در آران و بیدگل اجرا شد که با استقبال خوبی همراه شد.

به گفته وی، طرح پیک کتاب خدمتی دیگر از اداره کتابخانه‌های عمومی آران و بیدگل است که با توجه به رسالت این نهاد در تامین نیاز اطلاعاتی کاربران، برنامه‌ریزی شده است. 

رییس اداره کتابخانه های عمومی آران و بیدگل با بیان اینکه در این طرح، کتابخانه عمومی مجتهدالزمان بیدگلی مسوولیت اجرای طرح را با هدف تسهیل دسترسی اعضای کتابخانه به منابع مکتوب و تحویل کتاب درب منازل بر عهده گرفت، افزود: اعضای فعال کتابخانه‌ها هر روز می‌توانند با جست‌وجو در سامانه مدیریت کتابخانه‌های عمومی کتاب‌های مدنظر خود را انتخاب و از طریق شماره تماس ۰۳۱۵۴۷۲۸۵۷۷ سفارش دهند.

وی خاطر نشان کرد: کتاب های درخواستی کاربران با رعایت موازین بهداشتی آماده سازی و به آدرس محل سکونت کاربران ارسال و تحویل اعضا می شود.

رنجکش با بیان اینکه اکنون پنج کتابخانه نهادی و چهار کتابخانه مشارکتی در شهرستان آران و بیدگل فعال است گفت: کتابخانه‌های این شهرستان حدود ۲۴۸ هزار جلد کتاب و نزدیک به سه هزار عضو فعال دارند.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی آران و بیدگل با یادآوری اجرای افزون بر ۳۰۰ برنامه فرهنگی در این نهاد طی سال گذشته گفت: در سال ۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی شهرستان به صورت مجازی برگزار شد.

وی افزود: این برنامه‌ها با هدف ارتقا و اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی و جلوگیری از قطع ارتباط اعضا با کتابخانه‌ها و شامل قصه‌گویی، کاردستی، مسابقه، معرفی و نمایشگاه کتاب، مشاوره، آیین‌های مناسبتی و نشست کتابخوان بود.

آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha