آمار بیماران کرونایی در منطقه سیستان رو به افزایش است

زاهدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل در شمال سیستان وبلوچستان گفت: در حالی که آمار کرونا در پیک چهارم در سایر نقاط کشور رو به کاهش است متاسفانه آمار بیماران سرپایی، بستری و بدحال کرونا در منطقه سیستان رو به افزایش است.

دکترهادی میرزایی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: یک ماه عقب تر بودن از پیک کشوری و رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم و برگزاری دورهمی های خانوادگی دلیل اصلی افزایش آمار کرونا در سیستان وبلوچستان است.

وی اظهارداشت: استفاده از ماسک، پرهیز از تجمعات و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نقش مهمی در کاهش افراد مبتلا به کرونا دارد که مردم باید این دستورالعمل ها را رعایت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل از نصب و راه اندازی چهارمین دستگاه سی تی اسکن در منطقه سیستان خبرداد و گفت: چهارمین دستگاه سی تی اسکن منطقه سیستان با برند جنرال الکتریک ۱۶ اسلایس در بیمارستان امیرالمومنین(ع) نصب شده و آماده ارائه خدمات به تمام بیماران است.

وی با بیان اینکه پس از شیوع ویروس کرونا یکی از مراحل تشخیص بیماری انجام سی تی اسکن ریه فرد مشکوک به کرونا است تاکید کرد: با مساعدت ویژه معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یک سال و نیم اخیر سه دستگاه سی تی اسکن وارد منطقه سیستان شده که ۲ دستگاه در بیمارستان امیرالمومنین(ع) و یک دستگاه در خیریه الزهرا(س) زابل نصب شده است.

میرزایی ادامه داد: در آینده ۲ دستگاه سی تی اسکن در دیگر بیمارستان های منطقه سیستان اضافه می شود.

دانشگاه علوم پزشکی زابل شهرستانهای زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون را زیرپوشش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha