وزیر راه و شهرسازی: ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر به خطوط ریلی کشور اضافه شد

مهاباد- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: در طول دوره دولت دوزادهم ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر به مجموعه خطوط ریلی سطح کشور اضافه شده است.

محمد اسلامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون بیش از ۲ هزار کیلومتر دیگر احداث خط راه آهن در دست اجراست که از این مقدار هزار کیلومتر ظرف یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: با افتتاح طرح های در دست اجرا و پایان دولت مجموع خطوط ریلی کشور به بیش از ۱۴ هزار کیلومتر خواهد رسید که در طول دولت های قبلی بی سابقه بوده است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید در طول ۸ سال دوره کاری خود، گام‌های بلندی برای توسعه شبکه ریلی کشور برداشته است و طی این مدت پنج مرکز استان از جمله آذربایجان غربی به شبکه ریلی کشور متصل شده است.

اسلامی اظهار داشت: همچنین تا پایان امسال استان‌های اردبیل، چهارمحال‌وبختیاری، کردستان و بخش‌هایی از خراسان شمالی نیز دارای خط آهن خواهند شد.

وی گفت: ساخت راه‌آهن چابهار-زاهدان تا پایان سال ۱۴۰۰ و یا حداکثر اوایل سال بعد به بهره‌برداری خواهد رسید و در کنار آن احداث خط رشت-آستارا مسیر ریلی شمال-جنوب را تکمیل کرده که نقش مهمی در آینده ترانزیت کشور خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی  افزود: با تمام مزاحمت های استکباری، ما روزانه شاهد آغاز و بهره برداری از طرح های توسعه ای مختلف  هستیم.

اسلامی اظهار داشت: در جمهوری اسلامی یک جریان زنده وجود دارد و آن هم «جریان سازندگی» است که موجب توسعه کیفیت زندگی مردم می شود.

وزیر راه در سفری یک روزه به آذربایجان غربی ۱۰۳ کیلومتر از کریدور شمالغرب کشور با ۹۰۰ میلیارد تومان هزینه واقع در این استان را افتتاح کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha