غریب آبادی: حملات رژیم صهیونیستی در فلسطین، جنایت علیه بشریت است

لندن – ایرنا – سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، طی سخنانی در سی‌مین نشست کمیسیون پیشگیری از جرم و عدالت کیفری سازمان ملل، ضمن ضروری دانستن رسیدگی به چالش تروریسم، حملات اخیر رژیم صهیونیستی علیه شهروندان فلسطینی را شدیدا محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، کاظم غریب آبادی  با بیان اینکه تروریسم به عنوان یک چالش فوری کماکان تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی و همچنین توسعه و رفاه جوامع محسوب می شود، افزود: جمهوری اسلامی ایران عزم راسخ، تعهد قوی و نقش تعیین کننده خود در مبارزه با تروریسم را از طریق کمک موثر به کشورهای تحت تأثیر تروریسم در مبارزه و برچیدن گروه های تروریستی در منطقه نشان داده است.

وی ادامه داد: عزم قاطع جامعه بین المللی جهت ریشه کن کردن تروریسم در همه اشکال و مظاهر آن، به ویژه در این مقطع زمانی که شاهد حملات تروریستی فجیع و گستاخانه سازمان یافته علیه مقامات دولتی و دانشمندان، به ویژه سپهبد قاسم سلیمانی به عنوان پرچمدار واقعی مبارزه با تروریسم، و دکتر فخری زاده، دانشمند برجسته هسته ای و دفاعی می باشیم، یک ضرورت حیاتی است.

غریب آبادی با یادآوری اینکه ما نمی توانیم و نبایستی از تروریسم گسترده ای که علیه مردم بیگناه فلسطین وجود دارد، چشم پوشی کنیم، افزود: امروز ما بار دیگر با ناراحتی و خشم، شاهد اقدامات تروریستی وحشتناک رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان بی گناه، به ویژه زنان و کودکان، از جمله در نوار غزه هستیم. وی تأکید کرد: سیاست و اقدامات رژیم اسرائیل در مورد تروریسم، از جمله حمله گسترده و سیستماتیک این رژیم علیه مردم غیرنظامی فلسطین، که نقض جدی حقوق اساسی بشر و همچنین اهداف و اصول منشور سازمان ملل است، جنایت علیه بشریت محسوب می شود و تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی است. 

دیپلمات ارشد کشورمان ضمن یادآوری اینکه بر اساس اسناد حقوق بین المللی مربوطه، همه کشورهای عضو باید متعهد به مبارزه با تروریسم بوده و  از تشویق یا تحمل فعالیت های تروریستی خودداری کنند، گفت: سکوت در برابر چنین حملات تروریستی گسترده که توسط خبیث ترین رژیم انجام می شود، به معنای تشویق و تحمل تروریسم است و جامعه بین المللی نبایستی به این وحشیگری رضایت دهد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی  در وین افزود: ما با شدیدترین لحن ممکن، حملات رژیم اسرائیل را محکوم نموده و خواستار توقف فوری و کامل همه اقدامات خشونت آمیز از جمله حملات نظامی، تخریب و اقدامات ترور رژیم اسرائیل هستیم.

وی از همه کشورهای عضو خواست تا مطابق با تعهدات حقوقی بین المللی خود، بدون هیچ قید و شرطی اقدام های  جنایتکارانه و تروریستی رژیم اسرائیل را محکوم کرده و این رژیم را به خاطر جرایمش و با هدف جلوگیری از تکرار آن ها، پاسخگو کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha