نخستین جشنواره بین‌المللی «بازگشت» آذرماه در آلمان برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- نخستین دوره جشنواره بین‌المللی «بازگشت در دو حوزه سینما و هنری‌های تجسمی شامل بخش‌هایی چون؛ فیلم(کوتاه و بلند) انیمیشن، داستانی و مستند، عکاسی، کمیک آذرماه ۱۴۰۰ در شهر وایمار کشور آلمان برگزار می‌شود.

به گزارش عصر دوشنبه گروه فرهنگی، مهسا نژادفلاح مدیر و برگزار کننده‌ این رویداد هنری و فرهنگی که عضو مشاوران و سفیر دانشگاه باهاوس شهر وایمار است؛ ضمن بیان اینکه شعار این جشنواره «هنر بدون مرز» است، گفت: کلمه «بازگشت» در راستای هدف این جشنواره نام گزاری شده و بر روابط بشری، همزیستی مسالمت آمیز انسان و طبیعت و همچنین میراثی که  از خود برای آیندگان برجای می‌گذارد، تاکید دارد.

وی با تاکید براینکه با جستار در تاریخ و میراث گذشتگان می‌توان با نگاهی نو و یاری هنرمندان دریچه‌ای را رو به بهتر زیستن در این جهان بحران زده پیش روی انسان بگشاییم با طرح  این پرسش که میراث ما برای آیندگان چیست؟ برآن شدیم گامی مفید برای احیای هنر و فرهنگ کهن برداریم زیرا با احیای هنر و فرهنگ کهن  نه تنها می‌توانیم آن را برای نسل آینده حفظ کنیم بلکه با تامل و تعقل از آن وام  گرفته و آگاه بمانیم. این جشنواره به جای طرح موضوع، هر سال نسبت به چالش‌های جهانی سوالی را مطرح می‌کند که هنرمندان نسبت به تفکر خود با آثارشان به آن پاسخ خواهند داد.

این هنرمند که بیش از سیزده سال در زمینه‌ فیلم‌سازی و عکاسی فعالیت دارد و پیش از این دو سال نیز میزبان و برگزارکننده جشنواره بین المللی فیلم بشر دوستانه‌ی «آسا»، در شهر وایمار آلمان بوده است؛ درباره بخش‌های جانبی جشنواره«بازگشت»، گفت: در حاشیه این رویداد هنری و فرهنگی ورکشاپ‌ها و سمینارهایی در راستای اهداف جشنواره برنامه‌ریزی شده است که بی‌گمان درفرهنگ‌سازی و افزایش کیفیت زیستن و دغدغه‌مند کردن هنرمندان نقش مهمی را ایفا خواهند کرد.

مدیر جشنواره «بازگشت»، اضافه کرد: یکی از مهمترین بخش‌های ورکشاپ‌هایی که در این رویداد هنری برنامه‌ریزی شده «آرت تراپی» است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha