۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۲۱
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 84332666
۰ نفر

برچسب‌ها

دولت بایدن سلاحهای پیشرفته به رژیم کودک کش اسرائیل می دهد

تهران - ایرنا - دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا هم زمان با اوج جنایات رژیم کودک کش اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین، فروش انواع پیشرفته ترین سلاح ها به رژیم صهیونیستی را به ارزش 735 میلیون دلار تصویب کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خانم ژاکلین آلمنی خبرنگار واشنگتن پست که پوشش اخبار کنگره آمریکا را برعهده دارد، با اعلام  این خبر در صفحه توئیترش نوشت این سلاح ها از نوع سلاح های پیشرفته نقطه زن هستند.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه در کنگره آمریکا نوشته برخی نمایندگان کنگره خواستار اطلاع یافتن از جزئیات تصویب فروش این سلاح ها شامل سلاح های دقیق و نقطه زن به اسرائیل هستند و سوالهایی درباره اینکه چرا این اقدام در چنین زمانی انجام شده، دارند.
شبکه خبری سی ان ان نیز اعلام کرد که بیش از ۲۵ سناتور دموکرات در بیانیه مشترکی خواستار توقف درگیری‌ها در فلسطین و آتش‌بس فوری شدند.
این سناتورها در بیانیه خود آورده‌اند: "برای جلوگیری از جان‌باختن بیشتر غیرنظامیان و تشدید درگیری‌ها در اسرائیل و سرزمین‌های فلسطین ، ما خواستار آتش بس فوری هستیم."
بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت فلسطین در غزه، روز یکشنبه در حالیکه شورای امنیت سازمان ملل متحد هم برای بررسی موضوع تنش اخیر در مناطق اشغالی تشکیل جلسه داده بود، مرگبارترین روز به دلیل حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی اعلام شده است.
بیانیه مشترک سناتورهای دموکرات و دو سناتور مستقل که با حزب دموکرات انتخابات گروهی را تشکیل می دهند، حاکی از افزایش نگرانی در سنا از تشدید خشونت در خاورمیانه است.
درگیری‌های اخیر به دنبال تصمیم رژیم صهیونیستی برای اخراج ساکنان فلسطینی از منطقه شیخ جراح در قدس شرقی و یورش به مسجدالاقصی و نمازگزاران آن، شعله‌ور شد.
با این حال، کاخ سفید چه از نظر سیاست‌های یکجانبه خود و چه ممانعت از هر اقدامی در شورای امنیت، چراغ سبز اصلی را به رژیم صهیونیستی نشان داده است تا در این برهه حساس منطقه‌ای، دست به جنایتی دیگر بزند.
شورای امنیت سازمان ملل متحد در یک هفته، سه بار تشکیل جلسه داد که هر بار با پافشاری آمریکا بر سیاست حمایت بی چون وچرا از رژیم صهیونیستی، قفلی بر قفل‌های ناکارآمدی این شورا زده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان