پروژه چهار خطه بیجار - دیواندره نیازمند ۳۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

سنندج - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: پروژه چهار خطه کردن مسیر بیجار - دیواندره یک طرح اولویت‌دار در تسریع ترافیک استان به سمت مرکز کشور است که اتمام آن به سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، عرفان مرادی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ادامه عملیات احداث چهار خطه بیجار – دیواندره، اظهار داشت: این مسیر به طول ۵۵ کیلومتر از جمله مسیرهای مهم استان در هدایت ترافیک استان‌های شمال و مرکز کشور به سمت شهرهای مرزی بانه، مریوان و مرزهای باشماق و سیرانبند است.

وی افزود: ارتقای مسیر بیجار - دیواندره به چهار خطه در شش قطعه در دستور کار این اداره کل قرار گرفته که قطعه‌های یک و ۲ آن به طول ۵.۲ کیلومتر مورد بهره برداری قرار گرفته است.

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان اضافه کرد: قطعه سوم با ۶.۸ کیلومتر طول حدود ۸۲ درصد پیشرفت دارد و قطعه چهار به طول سه کیلومتر و قطعه (۴-ز) به طول ۵.۵ کیلومتر در مرحله تجهیز کارگاهی و شروع عملیات اجرایی است.

وی با اشاره به اینکه قطعه پنج نیز با چهار کیلومتر طول از ۴۳ درصد پیشرفت برخوردار است، گفت: ۳۱۰ میلیارد ریال اعتبار تاکنون برای این بزرگراه هزینه شده و برای بهره برداری و اتمام آن سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر لازم است.

مرادی گفت: کاهش هزینه‌های استهلاک و مصرف سوخت، صرفه جویی در زمان، افزایش ایمنی تردد، کاهش تصادفات و تلفات و ارتقای شاخص‌های برخورداری از راه مناسب و بزرگراهی در استان از جمله اهداف احداث این راه است.

استان کردستان حدود هشت هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان ۶ هزار و ۱۰۰ کیلومتر آن راه روستایی و حدود یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر آن راه بین‌شهری شامل ۳۲۵ کیلومتر بزرگراه، ۸۸۸ کیلومتر اصلی و ۷۰۰ کیلومتر نیز فرعی و عریض است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha