حمایت از شتابدهنده‌ها با ۲ ابزار هم‌سرمایه‌گذاری وتسهیلات صندوق نوآوری

تهران- ایرنا- معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به فعالیت ۱۰۹ شتابدهنده دانش‌بنیان در کشور گفت: صندوق نوآوری با استفاده از دو ابزار هم‌سرمایه‌گذاری وتسهیلات از شتابدهنده‌ها حمایت می‌کند.

به گزارش ایرنا، سیاوش ملکی فر روز دوشنبه در مراسم رونمایی از سلسله رویدادهای پیوند؛ معرفی استارتاپ‌های حوزه زیستی و مسکن که به صورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، افزود: این ۱۰۹ شتابدهنده‌ها در حوزه‌های مختلف و استان‌های کشور راه اندازی شده‌اند و وظیفه آنها عبور دادن شرکت‌های دانش بنیان از دره مرگ است.

وی بیان کرد: بر این اساس صندوق نوآوری و شکوفایی برنامه ریزی‌های متنوعی را برای شتابدهنده‌ها در نظر گرفته،  ما در این حمایت‌ها سعی داریم بدون مداخله بخش دولتی آنها را تقویت کنیم.

ملکی فر ادامه داد: شتابدهنده‌ها زمینه را برای جذب تیم‌های فناوری که دارای ایده‌های نوآوری دارند، فراهم می‌کنند و تیم‌های فناور در این مراکز پس از طی کردن مراحل مختلف به سرمایه گذاران معرفی می‌شوند.
معاون توسعه صندوق نوآوری وشکوفایی با اشاره به برگزاری رویداد پیوند افزود: در این رویداد تلاش شده که بخش خصوصی ارتباط خوبی با بخش‌های فناوری داشته باشند،  یعنی به واسطه این رویداد هسته‌های فناور حضور می‌یابند و با معرفی خود به شتابدهنده‌ها، مورد حمایت قرار می‌گیرند، از این رو سلسله رویدادهای پیوند به صورت مرتب در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه از ۱۰۹ شتابدهنده با دو ابزار مالی اعطای تسهیلات و طرح هم سرمایه گذاری حمایت می‌شود، گفت: تامین تا سقف ۴ میلیارد تومان به صورت هم سرمایه‌گذاری نیز دریافت تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان در قالب تسهیلات  صندوق نوآوری و شکوفایی بهره مند شوند.

ملکی فر گفت : در این رویداد هسته های فناور در دانشگاه به دانشگاه و استان به استان شناسایی می شوند و باید مدل اولیه کسب و کار آنها شکل بگیرد و بعد به شتابدهنده ها معرفی می کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha