معرفی ۱۲۷ طرح دانش بنیان برای اخذ گرنت فناوری

تهران- ایرنا- رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه ۶۰ خدمت و سرویس برای شرکت های دانش بنیان از سوی صندوق ارایه شده، گفت: برای دریافت سرویس جدید صندوق با عنوان گرنت فناوری تاکنون ۱۲۷ طرح معرفی شده است.

به گزارش ایرنا، علی وحدت روز دوشنبه در مراسم رونمایی از سلسله رویدادهای پیوند که به صورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، افزود: در سال گذشته اتفاقات خوبی از لحاظ ساختاری و زیست بوم نوآوری و تامین مالی آن ها رخ داده است، این اتفاقات و تغییرات در ۲ سال اخیر با ۱۰ سال گذشته قابل مقایسه نیست.

وی بیان کرد: طی این چند سال اخیر پارک های علم و فناوری، شرکت های دانش بنیان، مراکز نوآوری، شتاب دهنده ها، هسته های فناور تحولات زیادی داشتند.

وحدت ادامه داد: در  این دو سال از سوی صندوق برای توسعه زیست بوم نوآوری کشور ۸۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به به صندوق های پژوهش و فناوری اختصاص یافت که پیش از اینها، ۷۰ میلیارد تومان بوده است. در دو سال گذشته ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد خدمات مالی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفته است.

رییس هیات عامل صندوق نوآوری با بیان اینکه ۶۰ خدمت و سرویس از سوی صندوق به شرکت ها ارائه می شود، گفت: به جای اینکه منتظر حضور شرکت های دانش بنیان باشیم، خودمان ورود پیدا کرده و از شرکت ها برای دریافت تسهیلات دعوت می کنیم.

وحدت با بیان اینکه در حال حاضر دو سرویس جدید برای ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان در صندوق راه اندازی شده است، گفت:گرنت فناوری یکی از این سرویس ها است، اگر شرکت‌های دانش بنیان بخواهند به آنها گرنت رایگان اعطا می کنیم؛ تا کنون ۱۲۷ طرح در این خط اعلام شده است.

وی درخصوص رویداد پیوند که امروز اولین رویداد بهم رسانی هسته های فناور به شتاب دهنده ها است، ادامه داد: رویداد «پیوند» اتفاق مهمی است که می‌تواند هسته های فناور وشرکت‌های دانش بنیان  را به شتاب دهنده ها ارتباط دهد تا تولید یک محصول دانش بنیان را داشته باشیم.

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این رویداد پیوند در واقع مجوز برای هسته های فناور به مراکز تحقیقاتی به شمار می رود. سلسله رویدادهای دوشنبه های استارتاپی و یکشنبه های صادراتی در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می شود تا شرکت‌های متفاوت بتوانند در این رویداد ها خودشان را به سرمایه‌گذاران معرفی کنند، اما تفاوت آن رویدادها با رویداد پیوند این است که هسته های فناور خودشان را به شتاب دهنده ها معرفی می‌کنند و این مسیری برای تقویت آنها به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha