مجریان و ناظران انتخابات باید بی‌طرف باشند

کرمانشاه-ایرنا- رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: مجموعه تلاش مجریان و ناظران هنگامی ارزشمند خواهد بود که با اعمال بی‌طرفی و قانونمداری انتخابات را برگزار کنند و عملکردی ماندگار از خود بجای بگذارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «حسین خوش‌اقبال» روز دوشنبه در نشست مشترک اعضای ستاد انتخابات استان با هیات نظارت بر انتخابات در سرسرای افزود: انتخابات خرداد ماه فصل همراهی، همکاری و تفاهم مجریان و ناظران بر سر مصالح ملی است و هیچ چیزی نباید در برگزاری انتخابات مهمتر از اجرای قانون باشد.

وی با اشاره به شرایط بیماری کرونا و محدودیت های ناشی از آن تصریح کرد: تجارب گذشته نشان داده که با تدبیر، برنامه ریزی و هماهنگی می توان خدمت رسانی بهتری به مردم داشت و انتخاباتی در طراز جمهوری اسلامی ایران رقم زد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در ادامه با تاکید بر همسویی مجریان و ناظران انتخابات حول محور قانون اساسی و اعتقادات انقلابی بیان داشت: صندوق رای امانت مردم و حق الناس است و هیچ یک از مجریان و ناظران در انتخابات آخرت خود را فدای دنیای دیگران نخواهند کرد.

خوش اقبال، اولویت مجریان در انتخابات را حرکت بر اساس چهار محور مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت دانست و افزود: تجربه ادوار گذشته نشان داده که همواره با تعامل، همراهی و همسویی مجریان و ناظران، روند انتخابات با کمترین چالش طی شده است.

وی با اشاره به اهمیت تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید کرد: این مردم هستند که تعیین کننده فرد منتخب‌اند و مجریان هیچ نقشی در این انتخاب نخواهند داشت اما یک رئیس جمهوری قوی حاصل برگزاری یک انتخابات قوی است.

او ادامه داد: البته انتخاب فرد اصلح از سوی مردم با شناخت و آگاهی روی می‌دهد و منتج به انتخاب رئیس جمهوری خواهد شد که با صلابت در عرصه داخلی و بین المللی حضور پیدا می کند.

رییس ستاد انتخابات استان با ارزشمند خواندن حضور و مشارکت اعضای هیات های اجرایی و نظارت در برگزاری انتخابات باوجود بیماری کویید ۱۹ گفت: دست اندرکاران امر برگزاری انتخابات از روی احساس تکلیف و ادای دین به انقلاب اسلامی و آرمانهای امام راحل و شهدای والا مقام پای کار بوده اند.

خوش اقبال  در ادامه نیز با اشاره به روند انتخابات شوراهای شهر در استان تصریح کرد: هیات های اجرایی در روند بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای شهر سعی بر حضور همه سلایق و گرایشها داشته تا شرط رقابتی بودن انتخابات محقق شود.

وی همچنین با تاکید بر فراهم بودن تمام امکانات و ابزارها برای برگزاری بهتر انتخابات افزود: تمام الکترونیکی بودن انتخابات شورای شهر در کرمانشاه مطمئنا به ارتقای کیفیت انتخابات کمک خواهد کرد و امیدواریم این شیوه در دیگر انتخابات نیز تسری پیدا کند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha