دیپلماسی ترانزیتی و توسعه تبادلات مرزی اولویت‌ اصلی وزارت راه است

تهران-ایرنا- وزیر راه و شهرسازی توسعه راه‌های ترانزیتی و افزایش ظرفیت پایانه‌های مرزی را از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد و گفت: ترانزیت و تبادلات مرزی در دوسال اخیر افزایش قابل توجهی داشته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خانه ملت، محمد اسلامی در نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت دیپلماسی ترانزیتی و توسعه تبادلات مرزی گفت: یکی از مسائل بسیار مهم راهبردی که وزارت راه و شهرسازی به آن اهتمام ویژه‌ای دارد، توسعه راه‌های ترانزیتی و افزایش ظرفیت پایانه‌های مرزی است به نحوی که در دوسال اخیر افزایش قابل توجهی داشته است.

وزیر دولت دوازدهم اظهار کرد: احداث پایانه مرزی «ریمدان» یکی از آرزوهای دیرینه مردم سیستان و بلوچستان بود که در بازه زمانی ۳ ماهه احداث و هم اکنون در حال توسعه است. علاوه براین پایانه مرزی «پیشین» که تنها ظرف مدت ۲ ماه و با هدف تسهیل ترددهای مرزی بین ایران و پاکستان و رونق ترانزیت راه‌اندازی شد تا ظرفیت پایانه مرزی استان سیستان و بلوچستان به سه مرکز تبادل مرزی افزایش پیدا کند.

اسلامی با اشاره به رشد چشمگیر بودجه راه استان‌ها نسبت به سال ۹۶  اضافه کرد: برای احداث بزرگراه‌ها ضوابطی وجود دارد به گونه‌ای که تردد درون جاده‌ای باید تعداد مشخصی افزایش پیدا کند تا احداث بزرگراه برای سرمایه‌گذار صرفه اقتصادی داشته باشد. این در حالی است که در سال‌ها اخیر رشد قابل توجهی در احداث بزرگراه‌های استان سیستان و بلوچستان داشتیم به نحوی که از ۸۰۰ کیلومتر بزرگراه ساخته شده در کشور، ۱۰۰ کیلومتر آن در این استان قرار دارد.

وی ادامه داد: زمانی در استان سیستان و بلوچستان تمامی راه‌ها فرعی و خاکی بود اما با تلاش‌های صورت گرفته راه‌ها به اصلی تبدیل شده و به مرور زمان تبدیل به بزرگراه خواهد شد. در حال حاضر هیچ توقفی در جریان احداث راه‌ها جاده‌ای وجود نداشته و بدون توقف تمامی عملیات راه‌سازی در حال انجام است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha