سرمربی بسکتبال با ویلچر: در مرحله گزینش برترین‌ها برای پارالمپیک هستیم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر گفت: اردوهای منظمی در دستور کار است و ما برای رسیدن به ۱۲ نفر برتر این رشته و اعزام آنان به توکیو تلاش های لازم را انجام خواهیم داد تا بتوانیم نماینده شایسته ای برای ایران باشیم.

«عباس آقاکوچکی» سرمربی تیم بسکتبال با ویلچر مردان با اشاره به برنامه فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک برای موفقیت کاروان ایران در توکیو اظهار داشت: تیم ایران در سال ۲۰۱۹ در مسابقات تایلند با کسب عنوان سوم سهمیه توکیو را کسب کرد و کسب این سهمیه ما را امیدوار به موفقیت در ژاپن کرد اما بنا به دستورالعمل کیفی‌گرایی این تیم در لیست اعزام نبود که بعد از مدتی با اعزام آن موافقت شد و پس از این موافقت من به عنوان سرمربی تیم انتخاب شدم. اما همزمان شدن شروع برنامه ها با شیوع ویروس کرونا در ایران  و جهان موجب شد تا وقفه ای در تمرینات ایجاد شود که خوشبختانه این وقفه با تعویق المپیک توکیو قابل جبران است.

او ادامه داد: چند مرحله اردو در شهرهای مختلف کشور برگزار شده و تیم تا چند روز دیگر به مشهد اعزام خواهد شد تا بتواند یک اردو ۱۲ روزه در آنجا برگزار کند. اردو قبلی دوازهم اردیبهشت تمام شد اما تمرینات میان اردویی تعطیل نخواهد شد و ما یک سری تمرینات تخصصی را در نظر گرفتیم که ورزشکاران باید هم به صورت حضوری و هم مجازی انجام دهند. این روند تمرینات تا مردادماه و زمان اعزام ادامه خواهد داشت و بنا به شرایط آب و هوایی توکیو شهرهای مختلف ایران به عنوان میزبان تمرین انتخاب خواهد شد.

وی در ادامه افزود: ما در طول تمرین بحث تغذیه ورزشکاران را به صورت جدی و منظم در دستور کار داریم و تغذیه ورزشکاران در طول مدت برگزاری اردو به حدی خوب بود که در برخی مواقع ضرورتی برای استفاده از مکمل احساس نمی شد.

آقاکوچکی با بیان اینکه شرایط ورزشکاران بسکتبال با ویلچر متفاوت از سایر ورزشکاران است، اظهار داشت: ما برای تمرینات مطلوب به چند فاکتور نیاز داریم که عبارتند از ویلچر استاندارد، سالن و شرایط و دستورالعمل های بهداشتی که هم سلامت و هم آمادگی ورزشکاران به بهترین شکل ممکن تامین شود. انتقاداتی درباره ویلچرها بود اما این انتقادها باید منصفانه باشد فعلا ویلچرها برای تمرین و مسابقه مطلوب هستند اما فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک قول همکاری و تامین بودجه لازم برای خرید ویلچر دادند. با توجه به شرایط ورزشکاران تامین ویلچر کار راحتی نیست.

سرمربی بسکتبال با ویلچر در پایان با بیان اینکه تمام هدف ما موفقیت در پارالمپیک است تصریح کرد: قرعه کشی مسابقات بسکتبال با ویلچر پارالمپیک انجام شده و قرعه ایران راحت نیست اما تلاش ما این است که در جمع برترین ها باشیم. اکنون ۱۵ ورزشکار را در اردو داریم و باید تلاش کنیم تا بهترین ها را به توکیو اعزام کنیم.

به گزارش ایرنا، کانادا، کره، اسپانیا، ترکیه، کلمبیا، ژاپن، استرالیا، آمریکا، بریتانیا، آلمان، الجزایر و ایران ۱۲ تیمی هستند که موفق به کسب جواز حضور در پارالمپیک شدند. تیم ایران در گروه دوم با تیم های استرالیا، آمریکا، بریتانیا، آلمان، الجزایر و ایران همگروه است.

براساس اعلام سایت فدراسیون جهانی، پس از انجام مرحله گروهی، چهار تیم از هر گروه به مرحله بعدی صعود خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha