روز همبستگی با فلسطین به صورت رسمی در بلوچستان پاکستان برگزار شد

اسلام‌آباد - ایرنا - دولت ایالت بلوچستان در جنوب غرب پاکستان با بزرگداشت روز همبستگی با مردم فلسطین به صورت رسمی، ضمن اعلام همدردی با آسیب دیدگان تهاجم رژیم صهیونیستی در نوارغزه، از جامعه جهانی خواست از حقوق فلسطینیان دفاع کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از منابع رسمی پاکستان، دولت ایالتی در بلوچستان به صورت نمادین روز رسمی همبستگی با مردم فلسطین را برگزار کرد و همزمان در مناطق مختلف این ایالت نیز مراسم همبستگی با مردم فلسطین برگزار و اقدامات رژیم اسرائیل محکوم شد.

«لیاقت شاهوانی» سخنگوی دولت ایالت بلوچستان با حضور در برنامه زنده روز همبستگی با فلسطین گفت: مردم پاکستان به ویژه ساکنان بلوچستان در کنار ملت فلسطین هستند و از نبرد آنان علیه رژیم ظالم اسرائیل حمایت می‌کنند.

وی گفت: دولت ایالتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و با توجه به پروتکل‌های بهداشتی اقدام به برگزاری نمادین روز همبستگی با مردم فلسطین کرد و این رویداد به صورت رسمی در شهرهای مختلف این ایالت گرامی داشته می‌شود.

سخنگوی دولت ایالت بلوچستان پاکستان تاکید کرد: جهان اسلام باید برای کاهش مشکلات مردم فلسطین نقش آفرینی کند و همزمان جامعه بین الملل باید به مسئولیت خود برای دفاع از حقوق مردم فلسطین عمل کند.

مسلمانان پاکستانی روز گذشته و برای چندمین بار طی روزهای اخیر در محکومیت تداوم حملات رژیم اشغالگر صهیونیستی در نوارغزه و اعلام همبستگی با ملت مظلوم فلسطین به خیابان‌ها آمده و با سردادن شعارهای مرگ بر اسرائیل، از آرمان‌های قدس و نبرد فلسطینیان حمایت کردند.

قرار است امروز (دوشنبه) در شهرهای لاهور و اسلام‌آباد نیز تجمع ضدصهیونیستی با حضور جامعه مدنی از جمله دانشجویان فلسطینی مقیم پاکستان برگزار شود.

همچنین رهبران احزاب مذهبی پاکستان به ویژه جمعیت علمای اسلام و جماعت اسلامی اعلام کردند که جمعه این هفته (۳۱ اردیبهشت) تظاهراتی علیه اسراییل و در حمایت از فلسطینیان در سراسر پاکستان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha