مسوولان دولتی در انتخابات باید بی طرف باشند

تهران- ایرنا- رییس دفتر رییس جمهوری اعلام کرد: آمادگی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سالم وجود دارد و همه مسوولان دولتی باید به وظایف قانونی خود عمل کنند و به طور کامل بی طرف باشند.

محمود واعظی روز دوشنبه در حاشیه نخستین دوره جایزه ملی جوان نوآور ماندگار در گفت وگو با خبرنگار گروه آموزش ایرنا درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تاکید کرد: ما خوشبین هستیم انتخابات، انتخابات خوبی خواهد بود. انتخاباتی بدون مشکل، امن و سالم که مورد رضای خداوند و مورد قبول مردم باشد.

وی افزود: امیدوار هستیم با مشارکت خوبی که داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در ثبت نام داشتند و از طرفی ترکیبی (اسامی نامزدها) هم که از سوی شورای نگهبان اعلام می شود همه سلایق در کشور بتوانند به نامزدهای خود رای بدهند.

رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند  همه ما  چه دولت و چه مردم باید تلاش کنیم مشارکت حداکثری در انتخابات را شاهد باشیم.

واعظی با یادآوری این که نتیجه مشارکت حداکثری فقط در داخل کشور نیست، تاکید کرد: درست است که نتیجه مشارکت حداکثری در کشور  انسجام، وحدت و همدلی است اما مهم تر این است که پیام بسیار مهمی را به خارج از کشور به ویژه آن کسانی که در حال توطئه برای تضعیف نظام اسلامی ما هستند، بدهیم.

وی همچنین اظهار داشت: به نظر می رسد تلاش همه این است که به این سمت پیش برویم.

رییس دفتر رییس جمهوری در پاسخ به این سوال که اگر مسوولان دولتی در انتخابات دخالت کنند آیا با آنها برخورد می شود، خاطرنشان کرد: حتما برخورد می شود، دولت برگزارکننده انتخابات است و رییس جمهوری بارها به صراحت اعلام کرده است که ما تضمین می کنیم انتخاباتی سالم، امن  برگزار شود و حتی سلامت شرکت کنندگان و مردمی که رای می دهند نیز در نظر می گیریم.

واعظی تصریح کرد: بر همین اساس همه مسوولان دولتی باید به وظایف قانونی خود عمل کنند و ۱۰۰ درصد بی طرف باشند.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان دوره ای انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی و دومین میان دوره‌ای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه برگزار می‌شود.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha