۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۹:۱۰
کد خبرنگار: 1429
کد خبر: 84332323
۱ نفر

برچسب‌ها

کودکان کار در ایلام به صورت رایگان معاینه پزشکی می شوند

ایلام- ایرنا - مدیرعامل موسسه باور و مشاور مردمی بیمه سلامت استان ایلام از انجام معاینه پزشکی رایگان کودکان کار در ایلام خبر داد.

وحید ملکشاهی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: معاینه و درمان کودکان کار این استان در قالب پویش روزگار مهربانی از اوایل اردیبهشت ماه آغاز شده است و به صورت دوره ای ادامه می یابد.

وی یادآور شد: در این طرح علاوه بر دارو و درمان رایگان، کودکان کار از نظر گفتار درمانی، سلامت روانی و مشاوره مددکاری برای آموزش مهارت های زندگی با کمک این موسسه معاینه پزشکی می شوند.

مدیرعامل موسسه باور و مشاور مردمی بیمه سلامت استان ایلام اضافه کرد: با کمک امور اجتماعی استانداری و معاونت سیاسی امنیتی استانداری ایلام و موسسه باور در قالب کارگاه های آموزشی و برگزاری مسابقات ورزشی، بسته های بهداشتی نیز برای آنان تهیه می شود.

وی ادامه داد: در مرحله اول حدود ۶۵ نفر از کودکان کار یا خانواده آنها مورد معاینه پزشکی قرار می گیرند و افرادی که نیاز به درمان دارند برای ادامه روند سلامت به مراکز درمانی معرفی می شوند و همه هزینه درمان آنها بصورت رایگان است.

ملکشاهی نژاد گفت: در هفته گذشته حدود ۸۰ نفر از کودکان کار و خانواده آنان از معاینات رایگان اولیه پزشکی برخوردار و تعدادی از آنها به متخصص قلب، آزمایشگاه، ارتوپدی و چشم پزشکی معرفی شدند و داروهای مورد نیاز بصورت رایگان در اختیار آنها قرار گرفت.

مدیرعامل موسسه باور و مشاور مردمی بیمه سلامت استان ایلام افزود: پیگیری روند معاینه و درمان این کودکان بصورت هر ماه ادامه خواهد داشت اما با توجه به مشکلات کودکان کار برای ارجاع به متخصص نیاز به کمک خیرین برای ادامه روند درمان وجود دارد.

وی یادآور شد: در این مرحله تعدادی از کودکان کار به پزشکان متخصص شامل ارتوپد یک نفر، پوست سه نفر، دندانپزشکی هشت نفر، قلب چهار نفر،  اطفال سه نفر معرفی و ۶ نفر نیز برای انجام آزمایش و چهار نفر به چشم پزشکی معرفی شدند و هزینه درمان آنها با کمک خیرین تامین می شود.

 وی، اهدای بسته بهداشتی، در این شرایط کرونا را از دیگر اقدامات این موسسه برشمرد و گفت: در این پویش با توجه به مسایل کرونا بسته های بهداشتی شامل شامپو، صابو ، خمیر دندان، مایع ظرفشویی و پودر شست و شو به ۵۰ خانوار تعلق گرفت که اهدای این بسته های بهداشتی به سایر کودکان ادامه دارد.

ملکشاهی نژاد یادآور شد: برگزاری کارگاه سلامت روان، مهارت های زندگی و مشاوره و مددکاری در گروه های سه نفره در حوزه های مختلف بین کودکان کار انجام گرفت و مورد استقبال آنها و خانواده هایشان قرار گرفت و مشاوره و مددکاری افراد نیز بصورت خصوصی انجام شد.

وی برگزاری مسابقات ورزشی و نقاشی بین ۵۷ نفر از کودکان کار و اهدای جایزه به حدود ۲۴ نفر از آنان را از دیگر اقدامات این موسسه ذکر کرد و گفت: ما به دنبال راهی برای کاهش آسیب های اجتماعی در بین این کودکان هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha