۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 84332315
۰ نفر

برچسب‌ها

کارگران،کارفرمایان و حاکمیت ارکان سند راهبردی فرهنگ کار هستند

شیراز- ایرنا- مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، با بیان اینکه اجرای سند راهبردی فرهنگ کار و تلاش در فارس به ارتقای سطح کیفی تولید در این استان منجر می‌شود گفت: کارگران، کارفرمایان و حاکمیت سه رکن اصلی اجرای این سند راهبردی هستند.

سهراب مختاری، دوشنبه در جلسه بررسی و نحوه اجرای سند راهبردی فرهنگ کار و تلاش این استان در واحدهای تولیدی، کارخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، با اشاره به ارائه و تصویب این سند در شورای فرهنگ عمومی فارس افزود: برای تولید اجناس و کالاهای با کیفیت و متناسب با خواست بازار داخلی و خارجی باید فرهنگ کار در سطح جامعه ارتقا یابد.
او ادامه داد: کارفرمایان باید با اتخاذ مدیریت حرفه‌ای، کارگران با کار بیشتر و با کیفیت‌تر و حاکمیت نیز با مدیریت صحیح، زمینه رونق تولید را فراهم کنند.
وی پیاده سازی و اجرای صحیح سند فرهنگ کار در این استان را در گرو بهره‌مندی از مدیریت حرفه‌ای و همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی و شرکای اجتماعی و اقتصادی بخش خصوصی دانست و اضافه کرد: سند فرهنگ کار و تلاش استان فارس ۶ هدف، ۱۸ استراتژی‌ و ۱۲۲ برنامه عملیاتی را شامل می‌شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس افزود: اگر بکوشیم ثروت بیشتری در کارگاه‌های استان تولید شود کارگران مرفه‌تری نیز در جامعه خواهیم داشت.
مختاری، ایجاد فضای مطلوب در کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی فارس را امری مهم دانست و اظهار داشت: باید درآمد مزدبگیر نیز متناسب با هزینه‌های اقتصادی خانوار باشد.
وی بر ضرورت اجرای مدل اقتصادی کارآمد در جامعه تاکید کرد و گفت: حاکمیت، کارگران و کارفرمایان، هر سه در اجرای این مهم نقش بارزی دارند.
او افزود: هم‌اینک بالغ بر هزار تشکل کارگری و کارفرمایی، افزون بر ۱۴۰ شورای اسلامی کار، بیش از ۱۸۰ انجمن صنفی کارفرمایی و افزون بر ۵۰۰ نمایندگی قانونی کارگران در کارگاه در این استان به ثبت رسیده و در حال فعالیت هستند.
وی خواستار تلاش در جهت کاهش حوادث ناشی از کار در استان فارس شد و گفت: سند فرهنگ کار می‌تواند به کاهش اینگونه حوادث نیز کمک کند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس ادامه داد: سند فرهنگ کار این استان به زودی از سوی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز و استاندار فارس به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهد شد.
مختاری افزود: این سند ظرفیت اجرا در سطح ملی را نیز دارد چرا که یک سند علمی است که در دانشگاه شیراز تدوین شده و برای تهیه آن کمیته‌های علمی، اجرایی و سیمنارهای متعددی برگزار شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha