زالی: روند واکسیناسیون کرونا در تهران شتاب می گیرد

تهران- ایرنا- فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به افزایش مراکز واکسیناسیون در پایتخت اعلام کرد: با همکاری شهرداری این اقدام مهم در مناطق مختلف شهر شتاب می گیرد.

به گزارش ایرنا، علیرضا زالی عصر دوشنبه در هفتمین جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهار داشت: به تازگی با همکاری شهرداری تهران ۲ مرکز واکسیناسیون خودرویی در بوستان های ولایت و سرخه حصار راه اندازی شده است و در تلاشیم این مراکز را در مناطق مختلف تهران توسعه دهیم.

وی افزود: تهران با جمعیت چند میلیون نفری نیازمند توسعه مراکز واکسیناسیون است که این مهم قرار است با همکاری دانشگاه های علوم پرشکی و شهرداری انجام شود.

فرمانده ستاد مدیریت کرونای استان تهران ادامه داد: ما در تهران الگویی متفاوت با سایر استان ها داریم و هنوز شیب نزولی چشمگیری نداشتیم بدین معنی که آمار با تاخیر کاهش پیدا می کند.

وی اظهار داشت: مراجعین سرپایی در ۲۴ ساعت گذشته افزایش داشت به شکلی که دیروز هزار و ۲۰۰ بیمار جدید در بیمارستان های استان تهران بستری شدند که از این تعداد ۲۵۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

به گفته زالی، کل بیماران کرونایی استان تهران در حال حاضر ۶ هزار و ۹۹۲ بیمار است که از این تعداد هزار و ۵۰۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه هستند.

وی خاطرنشان کرد: شکل گیری خوشه های بالقوه از بیماری کووید۱۹ در تهران به دلیل ازدحام بیشتر نسبت به سایر استان ها مشاهده می شود که گاهی آمار رو به کاهش می رود و دوباره ممکن است افزایش آمار را البته به صورت گذرا شاهد باشیم.

فرمانده ستادمقابله با کرونا استان تهران تاکید کرد: همچنان تمام ۲۲ منطقه تهران تابعی همگن در شیوع کرونا را سپری می کنند؛ البته این موضوع نشان می دهد که هنوز با کنترل قطعی بیماری در تهران فاصله داریم و پیش بینی ما این است که تا اواسط هفته آینده به الگوی کشوری در صورت عدم بروز حادثه ای جدید نزدیک شویم.

وی با بیان اینکه انجام واکسیناسیون طبق برنامه پیش می رود، گفت: در زمینه وارادت واکسن نیز اقداماتی توسط وزارت بهداشت در حال انجام است که خبرهای خوبی در این زمینه در راه است.

زالی یادآور شد: ایجاد مراکز واکسیناسیون مورد تاکید است و تلاش داریم که این مراکز را در نقاط پر ازدحام ایجاد کنیم چراکه در روزهای اخیر در برخی مناطق تهران شاهد ایجاد صف برای واکسیناسیون هستیم که هر چقدر مراکز واکسیناسیون افزایش یابد، طول صف ها کاهش می یابد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha