حوزه علمیه قم پشتیبان مقاومت اسلامی فلسطین است

قم-ایرنا-عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: حوزه علمیه قم، مراجع و علمای قم حمایت خود را از مجاهدان و گروه‌های مقاومت اسلامی در سرزمین‌های اشغالی اعلام داشته و آمادگی خود را از محور مقاومت اسلامی در غزه اسلامی و تمام سرزمین های اشغالی اعلام می‌کنیم.

آیت الله محسن اراکی روز دوشنبه در همایش حوزویان در «حمایت از نهضت مقاومت و محکومیت جنایات استکبار در فلسطین و افغانستان» در مدرسه فیضیه قم ، افزود: دشمن اصلی اسلام استکبار جهانی است، این آمریکا است که امروز دختران مظلوم مدرسه سیدالشهداء کابل را به خاک و خون می‌کشاند و داعش صرفا ابزار دست و دست ساخته نظام استکبار در منطقه غرب آسیاست.

وی تاکید کرد: ننگ و نفرین بر آن دست‌هایی که دختران مظلوم در کابل و غزه را به خاک و خون می‌کشند و روزگار مردم را در کشورهای اسلامی تیر و تار کرده‌اند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: آمریکا با ترورهای اخیر در افغانستان در پی تحقق این هدف است که خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان باعث ناامنی این کشور خواهد شد.

اراکی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: ما در حوزه علمیه قم با جان و مال خود آماده حمایت از مردم فلسطین هستیم و با درد و رنج مادران، خواهران و پدران فلسطینی همدری می‌کنیم.

وی اظهار داشت: مقاومت اسلامی فلسطین تنها نیست و کشور پرقدرتی مانند ایران پشتیبان واقعی آنهاست و بر تمام مردم مسلمان جهان و گروه های مقاومت واجب شرعی است تا به یاری مردم غزه بشتابند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: بر مسلمانان و آزادی خواهان جهان لازم است تا به هر وسیله ای که ممکن است به کمک مردم غزه، کرانه باختری، قدس شریف و سایر سرزمین های اشغالی بیایند و از کشورهای همسایه با سرزمین های اشغالی نیز درخواست می‌کنیم مرزهای خود را به روی غزه باز کنند.

وی تاکید کرد: به مردم فلسطین با اطمینان می‌گوییم که صبح پیروزی بر دشمن صهیونیستی نزدیک است و به زودی آنان اسرائیل غاصب را زمین گیر خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha