مخابرات ۸۰۰ میلیارد ریال در آذربایجان‌غربی سرمایه‌گذاری می‌کند

ارومیه- ایرنا- سرپرست مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی گفت: همسان با سایر استان‌های کشور، طی سال جاری بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌ها در استان سرمایه گذاری خواهد شد.

چنگیز نوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با این مقدار سرمایه گذاری بیش از ۷۰ هزار مشترک جدید از خدمات مخابرات منطقه آذربایجان غربی بهره مند خواهند شد.

وی افزود: مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی تلاش می‌کند تا زیرساخت‌های لازم را برای استفاده مردم استان فراهم کند و بر این اساس در ۶ ماهه دوم سال گذشته  و ۲ ماه نخست سال جاری، بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در بخش ارتباطات و مخابرات استان سرمایه گذاری انجام شده است.

سرپرست مخابرات منطقه آذربایجان غربی با اشاره به هدف گذاری مخابرات برای سال ۱۴۰۰، گفت: توسعه نقاط روستایی در اولویت برنامه‌های مخابرات استان قرار دارد و تمام تلاش ما این است که ساکنان روستاها بتوانند از خدمات اینترنت و دیتای همراه اول استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در ۶ ماهه گذشته بیش از ۱۶۰ روستا از سرویس ADSL و اینترنت همراه اول بهره مند شدند، اظهار داشت: طرح‌های مربوط به ۲۴ روستای جدید در حال اجراست و ۵۵ روستای دیگر هم با همکاری اداره کل فناوری استان در حال نهایی شدن است.

وی با اعلام اینکه عملیات کابلکشی بیش از ۳۰۰ کیلومتر فیبرنوری در استان با تلاش کارکنان مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی انجام می‌شود، ابراز امیدواری کرد که در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۶۰ روستای جدید از اینترنت پرسرعت بهره مند شوند.

سرپرست مخابرات منطقه آذربایجان غربی ضمن اشاره به محدودیت های شدید مخابراتی در دوران تحریم افزود: با وجود تحریم های ناعادلانه صنعت مخابرات توانستیم با تکیه بر توان نیروهای جوان و متخصص برخی از محدودیت ها را کنار بگذاریم و حداقل نیازهای مخابرات را در درون استان تامین کنیم.

پس از شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش در بسیاری از مقطع‌ها در کشور، نیاز به اینترنت یک امر ضروری است که در همین راستا دولت تمامی تلاش خود را به کار گرفت تا با همکاری بخش خصوصی مطالبه مردم در همین راستا را عملی کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha