امسال ۳۲ هزار میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی پیشنهاد شد

شهرکرد- ایرنا- معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران ایران گفت: امسال ۳۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی و مقابله با بحران خشکسالی در حوزه کشاورزی پیشنهاد شده است.

اسماعیل نجار روز دوشنبه در آیین کلنگ‌زنی سالن چند منظوره و فضاهای جانبی شهر هفشجان شهرستان شهرکرد تاکید کرد: بارندگی‌های کشور در سال‌زراعی جاری۵۲ درصد نسبت به سال قبل کمتر شده که نسبت به ۴۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.
وی افزود: در سال‌جاری ۱۰ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و ۲۰ هزار میلیارد ریال از محل تسهیلات برای جبران بخشی از خشکسالی‌های کشور تا پایان شهریورماه سال‌جاری درخواست شده است.
نجار تصریح کرد: همچنین۲هزار میلیارد ریال کمک بلاعوض و ۲۰ هزار میلیارد ریال برای خرید نهاده‌های دامی عشایر کشور درخواست شده است.
وی یادآور شد: با توجه به خشکسالی‌های اخیر وزیر جهاد کشاورزی موافق کرده تا امور دام نسبت به خرید تضمینی یک میلیون راس دام اقدام کند.
معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: امسال پنج هزار میلیارد ریال از محل تبصره ۱۳ بودجه برای مهار روان‌آب‌های ایران اختصاص داده شده که پاسخ‌گو و کافی نیست.
نجار گفت: از سوی سازمان مدیریت بحران کشور سال گذشته ۱۰۰ میلیون دلار در بودجه برای خرید نردبان‌های بلند آتش‌نشانی ویژه ساختمان‌های بلندمرتبه در شهرهای ایران اختصاص داده شد.
به گزارش ایرنا، در این آیین عملیات اجرایی ساخت سالن چند منظوره و فضاهای جانبی شهر هفشجان چهارمحال و بختیاری در زمینی به وسعت ۱۸ هزار متر مربع آغاز شد.
معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور به‌مدت ۲روز به چهارمحال و بختیاری سفر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha