ایران می‌تواند مقصدی جذاب برای گردشگران روسیه باشد

تهران- ایرنا- مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی گفت:با توجه به علاقه‌مندی مردم روسیه به فرهنگ، آداب و رسوم، اکوتوریسم کشورمان، ایران می‌تواند مقصدی جذاب برای گردشگران روسیه شود.

علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شنبه شب (۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) در آیین آغاز عملیات احداث بزرگترین کنسرت هال کشور در جزیره کیش با اشاره به برنامه حذف روادید سفر میان ایران و کشورهای مختلف در دولت تدبیر و امید اعلام کرده بود در نظر است طی چند روز آینده روادید بین ایران و روسیه حذف شود.
به‌گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث‌آریا، لیلا اژدری امروز (دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت) با  اعلام نتایج نشست مشترک با مسئولان و مدیران بخش خصوصی صنعت گردشگری روسیه گفت: در حال حاضر آماده‌سازی برنامه اجرایی لغو روادید میان ایران و روسیه، ورود به برنامه عملیاتی این موضوع و تاثیر آن بر توسعه روابط گردشگری دو کشور بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشستی با مسئولان بخش خصوصی گردشگری روسیه گفت: طبق گفته مدیران بخش خصوصی روسیه، گردشگران این کشور مشتاق سفر به مقاصد ناشناخته از جمله ایران هستند و لازم است در این خصوص اطلاع‌رسانی خوبی در بازار روسیه داشته باشیم.

مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این نشست به میزبانی شرکت هوایی ماهان با بیان اینکه طبق نظر بخش خصوصی و متولیان اصلی حوزه گردشگری روسیه، محورهای شاخص علاقه‌مندی مردم این کشور گرایش به فرهنگ، آداب و رسوم، اکوتوریسم و گردشگری ماجراجویانه است، افزود: با توجه به اینکه زمینه پاسخ‌گویی به علاقه‌مندی مذکور به شکل گسترده و بسیار متنوع در ایران امکان‌پذیر است، از این رو کشورمان می‌تواند مقصدی جذاب برای گردشگران روسیه به شمار آید.

 طبق ارزیابی متولیان گردشگری روسیه، بازخورد سفر گردشگران روسیه به ایران، بسیار مثبت بوده است و انعکاس آن به ویژه در شبکه‌های اجتماعی سبب اشتیاق و علاقه‌مندی بسیار شده است.

مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین انگیزه و گرایش امروز روس‌ها را به سوی مقاصد گردشگری جدید دانست و افزود: ایران می‌تواند مقصدی ایمن، جذاب و پاسخگوی سلایق مختلف در این حوزه باشد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha