ابرازتاسف پاکستان از بی‌نتیجه شدن سومین نشست شورای امنیت درباره فلسطین

اسلام‌آباد - ایرنا - پاکستان با ابراز تاسف از بی‌نتیجه ماندن سومین نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره فلسطین به دلیل مخالفت آمریکا، از نهادهای جهانی حقوق بشر خواست تا به رویکرد دوگانه خود پایان دهند و از پاسخگو کردن رژیم صهیونیستی برای ارتکاب جنایات جنگی چشم پوشی نکنند.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه این کشور روز دوشنبه پس از دیدار با «احمدجواد ربعی» سفیر فلسطین در اسلام‌آباد گفت: روز گذشته نشست شورای امنیت سازمان ملل بدون هیچ نتیجه‌ای به پایان رسید و این باعث تاسف و یاس بسیاری از کشورهایی است که نسبت به وضعیت فلسطین نگرانند.

وی که شب گذشته با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود به صورت تلفنی درباره اوضاع فلسطین و لزوم اقدام واشنگتن برای جلوگیری از حملات ارتش رژیم اسرائیل گفت وگو کرده بود، افزود: مخالفت آمریکا باعث شد تا نتیجه جلسه شورای امنیت به یکصدایی و صدور بیانیه مشترک ختم نشود.

قریشی تاکید کرد: سازمان‌های بین المللی حقوق بشر باید دست از رویکرد دوگانه برداشته و برای تامین حقوق مردم مظلوم فلسطین نقش آفرینی کنند.

وزیر امور خارجه پاکستان تحولات در غزه و مساله فلسطین را آزمونی برای امت اسلامی دانست و گفت: موضع اسلام‌آباد روشن و قاطع و بر این اساس است که تجاوز و ظلم رژیم اسرائیل هرگز نباید موجب وضعیت وخیم فلسطین و مظلومیت مردم این کشور شود.

در همین حال نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل در بیانیه‌ای که از سوی این کشور به شورای امنیت ارسال شد، اعلام کرد: رژیم صهیونیستی به خاطر جنایات جنگی و اقدامات ضدبشری خود باید مسئول شناخته شده و پاسخگو شود.

«منیر اکرم» تاکید کرد: اقدامات اسرائیل غیرقانونی و علیه موازین حقوق بین الملل و قطعنامه‌های سازمان ملل است. درحالی که قطعنامه‌های مربوط باید برای تحقق کشور مستقل و آزاد فلسطین به پایتختی قدس شریف به اجرا گذاشته شود.

وی افزود: شورای امنیت سازمان ملل نتوانست جلوی اسرائیل برای توقف تداوم حملات نظامی در نوار غزه و تجاوز به فلسطینیان بی‌دفاع را بگیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha