پهنای باند اینترنت در یزد نسبت به هشت سال قبل ۴۸ برابر شد

یزد - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد گفت: هم اکنون پهنای باند ورودی اینترنت به استان نسبت به سال ۹۲، ۴۸ برابر و اوج مصرف داده در این مدت به ۱۰۳ برابر رسیده است.

به گزارش روزدوشنبه روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد به ایرنا، محمدرضا پاکدل افزود: با این افزایش اکنون  ظرفیت پهنای باند ورودی استان، چندین برابر میزان مصرف فعلی است و از زیرساخت های مناسبی برای توسعه اقتصاد دیجیتال برخوردار است. 

وی با اشاره به افزایش قابل توجه مصرف دیتا و ثبت رکورد حداکثر پهنای باندمصرفی استان در فروردین ماه خاطرنشان کرد : با توجه به محدودیت های کرونایی، اوج پهنای باند مصرفی استان به ۱۲۴ گیگابیت بر ثانیه رسید که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، ۱.۵ برابر افزایش نشان می دهد. 

پاکدل افزود: با توجه به رصد شاخص های ارتباطی استان و ثبت رکورد ۶۰ درصد اوج پهنای باند مصرفی، افزایش پهنای باند ورودی در دستور کار مدیریت ارتباطات زیرساخت استان قرار گرفت و با تلاش و پیگیری های انجام شده، پهنای باند ورودی استان با ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش، به ۳۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسید.

وی اظهارکرد: با وجود چند برابر شدن مصرف داده در استان پس از شیوع کرونا، عملکرد مطلوب حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در بخش های ارتباطات زیرساخت، مخابرات، اپراتورهای همراه و شرکت های خصوصی تامین کننده اینترنت ثابت و سایر فعالان این حوزه، قابل توجه و شایسته تجلیل است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha