روابط عمومی بالاترین قدرت پاسخگویی هر سازمان را دارد

مشهد- ایرنا- مدیرکل روابط ‌عمومی استانداری خراسان رضوی گفت: حوزه روابط عمومی، دارای بالاترین قدرت پاسخگویی و ارائه اطلاعات در همه سازمان‌ها و مجموعه‌ها است.

محمدمهدی مومنی روز دوشنبه،  همزمان با روز ارتباطات و روابط عمومی در نشست مجازی مدیران روابط عمومی دستگاههای اجرایی خراسان رضوی اظهار داشت: خوشبختانه دستگاههای اجرایی استان بعضا جایگاه خوبی را برای حوزه روابط عمومی قائل هستند و لازم است این فرصت برای اعتباربخشی و کسب سرمایه اجتماعی در حوزه روابط عمومی مد نظر قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه پست مدیریت و کارشناسی روابط عمومی ضریب دشواری بالایی دارد، افزود: علت این دشواری،  قدرت بالای پاسخگویی در روابط عمومی به دلیل جایگاه حساس و مهم این حوزه است.

مدیرکل روابط ‌عمومی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه روابط عمومی زبان گویای یک دستگاه است، افزود: علاوه بر این، جامعیت کاری در حوزه روابط عمومی و ضرورت اشراف به تمامی ابعاد و حوزه‌های کاری یک دستگاه، جایگاه مهم روابط عمومی به عنوان عنصر اصلی نیازسنجی و ضرورت ایجاد هماهنگی لازم همراه با تغییر سیاستهای درون و برون سازمانی با نیازهای مردم از دیگر دلایل اهمیت جایگاه روابط عمومی است.

مومنی تاکید کرد: یک مدیر روابط عمومی صرفا با برخورداری از یک نوع هوش،  نمی‌تواند عملکرد موفقی داشته باشد و برای فعالیت موثر نیازمند چندین هوش است.

وی ادامه داد: هوش فردی به منظور شناخت نیازهای خود و مجموعه و نیز شناخت نقاط قوت و ضعف، هوش میان فردی به عنوان مهمترین هوش مورد نیاز با مضمون مهارت ارتباط موثر با دیگران، هوش خبری با هدف اطلاع‌رسانی صحیح و موثر، هوش موسیقیایی یا شنوایی به دلیل توان بالای گیرایی نکات در زمان کم و در نهایت هوش مکانی به معنای توان پاسخگویی و عکس‌العمل در مکان و شرایط مختلف از جمله ابعاد مختلف هوش مورد نیاز یک مدیر روابط عمومی است.

مومنی ابراز امیدواری کرد استان در سال جاری شاهد ارتقای هرچه بیشتر و بهتر توانمندی ها، تاثیرگذاری‌ها و نقش‌آفرینی حوزه روابط عمومی و رسیدن به جایگاه مورد انتظار در این حوزه در تمامی دستگاههای اجرایی و نهادها باشد.

۲۷ اردیبهشت ماه روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha